Rady a tipy

Recept: Zdravé a výživné smoothie, které působí blahodárně na váš trávicí trakt

Zdravá smoothie se stala v posledních několika letech velkým hitem. Ta výživnější jsou skvělá k snídani a na cesty, lehčí se skvěle hodí v létě, kdy si chceme udržet váhu a netoužíme po energeticky náročných jídlech. Dnešní smoothie je velmi bohaté na důležité živiny, obsahuje celou řadu superpotravin a skvěle se hodí jako výživnější snídaně či svačina. Vyzkoušejte si připravit i vy zelené výživné smoothie, které chrání a pečuje o váš zažívací systém.

Ingredience:

 • 1-2 šálky plnotučného kokosového nebo mandlového mléka
 • 2 šálky kedeřávku
 • 2 šálky špenátu
 • 1/2 avokáda
 • 2 zmražené banány
 • 1 lžička nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 1/2 lžíce chia semínek
 • 1/2 lžíce včelího pylu (není nutný)
 • 1 lžíce konopných semínek
 • 1 lžíce včelího medu
 • 2 lžíce proteinu

Všechny přísady vložte do mixéru a mixujte, dokud není směs naprosto hladká. Nalijte do sklenice a konzumujte. Ozdobit směs můžete semínky či nasekanými ořechy. Výborně chutná také s ledem.

Jedinečná síla chia semínek

V tomto nápoji jsou velmi podstatná, až nepostradatelná, chia semínka. Tato semínka získávaná z šalvěje hispánské, jsou zdraví velmi přínosná a výživná. V chia semínkách se skrývá dávka nesmírné energie, kterou po ránu potřebujete. Zasytí vás, podpoří vaše zdraví, nabijí energií a preventivně chrání váš trávicí trakt před rakovinou a jinými zdravotními problémy. Vynikají hydrofilními vlastnostmi, tzv. že se po styku s vodou obalí průhledným gelem, který chrání vaše střeva a blahodárně působí na žaludek. Dopřávejte si chia semínka klidně každý den, vašemu tělu to jen prospěje.

Avokádo a kadeřávek

Avokádo je poměrně zajímavým druhem ovoce, které se stalo mezi vegany a vegetariány velmi oblíbené. Jeho konzistence je velmi zvláštní a vegani jím často nahrazují vajíčka. Avokádo je zdraví velmi prospěšné, obsahuje řadu vitamínů, minerální látky, kyselinu olejovou, linolovou a palmitovou, bohatý je také na omega 3 mastné kyseliny. Avokádo má v tomto nápoji také své místo. Pomáhá regeneraci organismu, reguluje cholesterol, snižuje krevní tlak, zpomaluje proces stárnutí, detoxikuje a léčí játra. Pozor, není vůbec vhodné pro zvířata!

Kadeřávek byl v našich končinách naprosto běžně pěstován, v dnešních dnech ho již v návalu nových druhů ovoce a zeleniny,příliš nepoužíváme. Zkuste ho přidat do zdravého smoothie a připomeňte si jeho typickou chuť a vůni. Kadeřávek je bohatý na vitamín A, C, B7 a minerální látky. Snižuje obsah cholesterolu, zlepšuje střevní peristaltiku a preventivně působí proti zácpě. Asi byste tomu nevěřili, ale kadeřávek je velmi kvalitním zdrojem vápníku, zlepšuje stav kostí, zubů a nehtů, je také prevencí osteoporózy.

Včelí pyl a jeho zdravotní přínos

Pylová zrnka jsou opravdovou raritou, kterou v dnešní době seženete i vy.  Jsou bohatá na bílkoviny, jednoduché a složené cukry, tuky, hormony, enzymy, vitamíny a minerální látky. Včelí pyl obsahuje hojné množství vitamínů skupiny B, vitamín E, D a karoteny. Včelí pyl pomáhá celkové regeneraci organismu, posiluje ho, působí příznivě na vývoj a zdraví vlasů a nehtů. Doporučuje se při rekonvalescenci nebo při poruchách tělesného a fyzického vývoje. Jeho hlavní úlohou je tedy regenerovat a detoxikovat organismus. Podporuje imunitu, urychluje léčebné procesy a podporuje látkovou výměnu, celkově přispívá také k prodloužení života. Dopřávat si ho můžete jen tak na lžičku, přidat ho do smoothie, přisypat do ranní kaše či jiné sladkosti, kterou máte rádi.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button