Rady a tipy

Návod: Domácí přípravek na úklid koupelny s tea tree olejem

Většina z nás používá při úklidu koupelny běžné čistící prostředky, průmyslově vyráběné s obsahem množství chemikálií, které vdechujete. Toxické látky vašemu tělu mohou zbytečně uškodit. Samozřejmě záleží na frekvenci styku s čistícími prostředky a jejich složením. Každopádně mohou být potencionálním ohrožením. Dejte přednost přírodě před chemikáliemi a vyrobte si domácí čistič na koupelnu.

Jak na to?

Možná si říkáte, co mi pomůže vyčistit koupelnu z přírodních látek tak účinně jako běžný čistič? I ve vaší kuchyni se skrývají ingredience, které jsou základem tohoto prostředku. Jeho výroba není náročná, ani na čas, přípravky a cenu. Můžete si vyrobit opravdovou dávku čističe a používat ho pravidelně.

Co budete potřebovat?

  • 1/2 šálku sody na pečení
  • 1/4 šálku kyseliny borité
  • 1/2 šálku tekutého kastilského mýdla
  • ⅛ šálku mořské soli
  • 25 kapek esenciálního oleje z tea tree
  • 10 kapek citronového silice
  • 10 kapek esenciálního oleje z pomeranče
  • 2 lžíce jablečného octa

Připravte si středně velkou nádobu, ve které smícháte sodu na pečení, kyseliny boritou, kastilské mýdlo, dokud vám nevznikne hustá pasta.  Soda je 100% hydrogenuhličitan sodný, což je důvod, proč se při smíchání s některými složkami může objevit trocha šumění. Přidejte mořskou sůl a znovu promíchejte. Následně přidejte zbývající přísady a dobře promíchejte. S touto směsí vyčistíte vanu i celou koupelnu. Na velmi špinavé povrchy můžete směs nejdříve nanést, nechat pár minut působit a až poté čistit.

Účinnost jednotlivých ingrediencí

I když na první poslech zní spojení kyselina boritá hrůzostrašně, nejedná se o nic, co by mělo vašemu tělu uškodit. Je to velmi slabá kyselina, která se v různém poměru zředění používá také v očním lékařství jako borová voda. Tato kyselina fungují také jako skvělý čistící prostředek. Kastilské mýdlo je skvělým prostředkem k čištění, navíc neobsahuje žádné chemikálie. Mořská sůl přidá do přípravku účinnou sílu, která odstraní i opravdu usazené nečistoty. Ocet poskytne antibakteriální účinky, které zabíjí potencionální zárodky. Při styku sody se sodou dochází k šumění, které se po několika minutách zastaví. Tea tree olejíček pomáhá dezinfikovat a udržuje koupelnu bez bakterií, navíc vše krásně provoní. Podobné účinky má také citrusový esenciální olej provoní a dezinfikuje. Citrusový esenciální olej a pomerančový esenciální olej zaručí nejen koupelnu bez bakterií, ale také krásně provonění prostor. Používejte domácí přípravky, které si můžete snadno vyrobit a vyhněte se průmyslově vyráběným prostředkům plných chemikálií.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button