Přírodní léčbaRady a tipy

Top 3 bylinky pro zdravé plíce

V tradiční čínské medicíně (TCM) plíce cirkulují Qi a tekutiny po celém těle a také udržují zdravý imunitní systém. Plíce také uchovávají emoce smutku, mají zvláštní vztah ke kůži a přicházejí do přímého kontaktu s vnějším prostředím.

Jaké bylinky mohou pomoci k lepšímu zdraví plic?

Astragalus

Bylina Astragalus se po staletí používá při léčbě senné rýmy, astmatu a infekcích horních cest dýchacích. Používá se také vždy, když došlo k poranění plic nebo jater. Je běžně známá jako vikve mléčná, její účinky jsou:

  • Silné antioxidační aktivity
  • Obsahuje astragalosidy, flavonoidy a polysacharidy pro prevenci poškození plic
  • Má významnou protinádorovou aktivitu v lidských buňkách rakoviny plic
  • Zabraňuje fibróze plic, ke které dochází při chemoterapii
  • Zlepšuje funkci plic astmatických dětí a zabraňuje vzniku astmatu.

Cordyceps

Houba Cordyceps byla popsána ve starověkém čínském a tibetském lékařském časopise z doby 5000 let před naším letopočtem.

Tato houba není jen houba, ale je to kombinace houby (houbová část) a housenky! Aby lovci hub sbírali Cordyceps, musí se vydat do vysokých nadmořských výšek v Sikkimu, aby jej našli. Místní lidoví léčitelé jej používali k léčbě „21 různých onemocnění“, včetně zlepšení chuti k jídlu, energie, libida a vytrvalosti a zlepšení spánku. Cordyceps obsahuje přirozeně se vyskytující penicilin.

Zde je krátký seznam toho dobrého, co Cordyceps dělá pro zdraví:

Ophiopogon

Ophiopogon patří do čeledi liliovitých a pochází z východní Asie. Její kořen se často používá v bylinných přípravcích a praktici TČM ji používají k odstranění tepla v srdci (neboli podrážděnosti. Tato bylina vyživuje energii jin, zvlhčuje plíce a uklidňuje mysl. Zmírňuje nespavost, úzkost a také bušení srdce jako svalové křeče a kašel.

Zde jsou některé další výhody Ophiopogonu:

  • Chrání srdce, zmírňuje kašel, působí proti cukrovce, působí protizánětlivě
  • Obsahuje inulin, který zmírňuje příznaky ztučnění jater
  • Může být použit jako pomoc při kontrole vzplanutí dermatitidy
  • Chrání plíce před poškozením zářením
  • Zabraňuje šíření rakoviny v plicích

Zdroj obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button