PrevenceRady a tipyZdraví

Pečená cibule a její léčivé účinky

Každý z nás jistě zná pozitiva, která nám poskytuje čerstvá zelenina. Avšak, jedna surovina se tomuto pravidlu vymyká a má pro nás větší přínos spíše pečená než za sirova. O čem se to tedy bavíme? O cibuli!

Cibule v surovém stavu poskytuje tělu obrovský zdroj vitamínů, ale kvůli následné pachuti v ústech tuto možnost často nevyužíváme. Přesto, jakmile cibuli upečeme, její léčebné vlastnosti se zvyšují. Nejenom, že je cibule v pečeném stavu pro nás velmi prospěšná, ale také zároveň velmi příjemně potěší naše chuťové pohárky.

Nyní si uvedeme, jak cibuli v troubě připravit, abychom plně využili pozitivní účinky.

Jak péct cibuli v troubě

Pečená cibule má na rozdíl od cibule v surovém stavu charakteristickou pikantní chuť a nezanechává typický nepříjemný zápach, dík čemuž si cibuli můžeme dopřát bez omezení. Pokud z této běžné suroviny chceme získat maximum, je potřeba jej nejdříve řádně připravit.

Začneme tím, že si cibuli oloupeme a pak ji pečeme v troubě 15-30 min. při 100-150°C.

Abychom získali onen výsledný efekt, měli bychom jíst každé ráno na prázdný žaludek polovinu cibule, která je střední velikosti, a opět jednu polovinu 2-3 hod. před tím, než jdeme spát.

Lze ji také použít jako oblohu rybím či masovým pokrmům.

Cibule a její zdraví prospěšné účinky

Pečená cibule umí normalizovat obsah cukru v krvi a doporučuje se hlavně diabetikům k udržování normálního fungování těla.

O to častěji byste měli cibuli jíst, pokud máte problémy s koagulací krve. Pokud jste po infarktu či mrtvici, lékaři doporučují pečenou cibuli jíst denně, jelikož napomáhá cévám se čistit a uvolňují se aterosklerotické pláty.

Dokonce pomáhá normalizovat krevní tlak a je to spolehlivý pomocník v boji proti migréně.

Pečenou cibuli můžeme užívat vnitřně či dokonce jako mast. A jak ji vyrobíme? Použijeme šťávu z cibule, která pomáhá při léčbě vředů, ran a urychluje proces hojení tkání.

Komprese z takto připravené cibule jsou typické pro svůj vynikající antibakteriální účinek a používají se při léčbě hemeroidů. Samozřejmě pod lékařským dohledem.

Když budete pečenou cibuli pravidelně používat, dostaví se výsledky v podobě pomoci od mnoha onemocnění a zároveň jako prevence.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button