Rady a tipy

Udělejte každý měsíc jednu změnu ke zdravému životnímu stylu

Každý ví, že každoroční předsevzetí jsou opravdu náročná ke splnění. Není to tím, že by člověk měl slabou vůli, ale problém spočívá v tom, že si na svá bedra naklade velké množství změn, které nelze najednou změnit. Dojídá poslední chlebíček a řekne, od příštího roku žiji zdravě. No jo, jenže to není vůbec lehké. Žít zdravě je běh na dlouhou trať a je potřeba si na všechny ty změny zvyknout a vzít je za své. My vám ale ukážeme způsob, jak malými krůčky dosáhnout toho, aby jste se do zdravého životního stylu pomalu ale jistě dostaly. Proces spočívám v tom, že každý měsíc uděláte jednu malou změnu. Je dokázáno, že pokud něco vykonáváte každý den, vaše tělo a mysl si na to zvykne. Pokud je to navíc malá změna, je to o to lehčí. Tak pojďme na to.

Leden = pít více vody

Pitná voda vám pomůžu zhubnout a udržovat vaše tělo vždy hydratované a čerstvé. Navíc nebudete mít tolik pocit hladu a vyplavíte všechny nechtěné toxiny. Rada je jednoduchá, stačí vypít 8 šálků denně. To není tak hrozné, ne? Pokud byste samozřejmě měli žízeň, více vypít můžete, ale neměli byste jít pod tuto stanovenou hranici.

Únor = snídat

Existuje studie, která potvrdila, že pokud budete snídat, vaše tělo dostane po ránu potřebnou dávku energie a vy se nebudete před den tzv. dojídat. Výsledkem je snížení hmotnosti. Naučte se snídat celozrnné obiloviny, nízkotučné mléčné výroby, ovoce, oříšky a semínka a místo ranní kávy si dopřejte zelený čaj.

Březen = více spánku

Několik výzkumů ukázalo, že asi ¼ lidské populace ve vyspělých zemích trpí nedostatkem spánku. Spánek pomáhá tělu bojovat s nemocemi od nachlazení až po cukrovku. Pro lepší zdraví byste si měli denně měli dopřát 7-8 hodin spánku.

Duben = sestavte si jídelníček

Jídelníček je jeden z nejdůležitějších prvků ve zdravém životním stylu. Sestavte se jídelníček tak, aby byl vyvážený a vám nechyběly žádné živiny. Vyřaďte všechna nezdravá a zpracovaná jídla, jezte více čerstvé zeleniny a ovoce a jezte pravidelně. Ideálně 5-6 krát denně.

Květen = udělejte si procházku

Chůze je zdarma a nevyžaduje žádné vybavení ani speciální místo. Stačí když si denně vyhradíte 30 minut a projdete se v přírodě. Můžete si užít i dvě 15 minuté procházky, například cestou z a do práce.

Červen = jezte ovoce a zeleninu

V ovoci a zelenině nenajde nic špatného, pokud není přehnaně chemicky ošetřeno. Pokud bude váš jídelníček obsahovat více této složky, předejdete cukrovce, srdečnímu onemocnění a některému typu rakoviny a navíc zmenšíte i vaší konfekční velikost.

Červenec = změňte velikost porcí

Vaše oči jsou mnohdy mnohem více hladové, než ve skutečnosti býváte. Místo velkého talíře si nandavejte jídlo na menší.

Srpen = omezte maso

Nemusíte se vzdát masa úplně, ale ideální je omezit maso na dvě jídla týdně. Méně masa v jídelníčku snižuje riziko srdečního onemocnění a rakoviny.

Září = najděte si parťáka na cvičení

Pokud se nemůžete dokopat chodit cvičit, najděte si kamaráda, se kterým se budete navzájem podporovat.

Říjen = vychutnejte si jídlo

Vašemu mozku trvá 20 minut, než dostane hlášení od žaludku, že jste plni. Jezte proto velmi pomalu a jídlo si vychutnávejte. Nebudete mít poté pocity plného břicha a přestanete si ničit vaše trávicí ústrojí.

Listopad = na řadě je odpočinek

V dnešní době neustále zvonících telefonů, emailů a zpráv je velmi těžké se od technologie odprosit. Ta ničí váš spánek a způsobuje stres a depresi. Udělejte si každý den čas sami na sebe a relaxaci. Těšte s z přítomnosti vašich blízkých.

Prosinec = nepřeskakujte jídla

Poslední měsíc bude ve znamení jídelníčku. Tento měsíc se zaměřte na to, abyste nepřeskakovali žádnou část jídla. Skončilo by to totiž tak, že budete mít příliš velký hlad a budete jíst bez rozmyslu.

Každý měsíc je to malý krok, který ale ve výsledku bude mít velmi pozitivní dopad na vaše tělo. Nemusíte čekat na leden. Začněte teď a příští rok můžete očekávat obrovské změny.

http://www.naturalhealingmagazine.com/12-months-to-a-better-you-make-one-small-change-a-month/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button