Rady a tipy

Bylinky pro domácí mýdla

Mýdlo je nedílnou součástí naší každodenní hygieny. Pokud si jej vyrábíte doma, obohaťte ho o některou z těchto bylinek.

Levandule

To je asi nejlepší bylinka pro výrobu mýdla. Má lehkou a čistou vůni, která poskytuje pocit čistoty a pohodlí. Má antibakteriální vlastnosti, může tedy přispívat k hojení ran. Je známá pro své relaxační účinky a často také bývá používána jako přírodní prostředek pro kvalitní spánek.

Heřmánek

Heřmánek je jemně vonící bylinka, která má pozitivní vliv díky uklidňujícím účinků. Také pomáhá odstraňovat bakterie z kůže.

Měsíček

Podporuje hojení a může pomoci zklidnit zarudlou a podrážděnou pokožku.

Meduňka

Meduňka má antivirotické vlastnosti a může pomoci v boji proti bakteriím.

Kostival

Do mýdel je vhodný kořen, který se usuší a rozemele na jemný prášek. Do mýdla se přidává pro svou schopnost léčit kůži. Je velmi efektivní pro akné, kůži nevysušuje a pomáhá v jejím hojení.

Rozmarýn

Snad jedna z nejužitečnějších bylin na výrobu mýdla. Má antibakteriální, protiplísňové a antivirotické vlastnosti. Také obsahuje celou řadu antioxidantů.

Růže

Její okvětní lístky jsou velice měkké a mohou mýdlu propůjčit hebkost a jemnost. Jejich obsah v mýdle pokožku nejen zvláční, ale také jemně exfoliuje. Navíc obsahují velké množství vitamínu C, který je také pro kůži prospěšný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button