Dům a zahradaRady a tipy

Použití peroxidu vodíku

Peroxid vodíku je účinný dezinfekční prostředek. Je složen pouze z vodíku a kyslíku (H2O2) a je skvělým ničitelem choroboplodných zárodků a zároveň je považován za nejbezpečnější dezinfekci. Peroxid vodíku ničí mikroorganismy oxidací. Vyzkoušejte jeho použití v domácnosti a objevte neomezené možnosti zužitkování této jedinečné látky. V článku hovoříme vždy o 3% peroxidu vodíku.

Bělíme prádlo s peroxidem vodíkuwashing-machine-296058_960_720

Aby bylo vaše prádlo dokonale bílé, přidávejte k bílému prádlu šálek peroxidu vodíku. Zbaví vás všech nepoddajných skvrn, je dokonce účinný i na skvrny od krve. Pokud si bílé tričko pobryndáte, stačí na skvrnku nalít peroxid, nechat působit a promnout pod vlažnou vodou. Skvrna je pryč.

Plíseň na nohách

Pokud vás trápí plíseň na nohách, která se vyskytuje především mezi prsty, dopřávejte si každý večer roztok z peroxidu vodíku a vodu v poměru 1:1. Směs nastříkejte na nohy a nechte roztok uschnout.

Pomocník v kuchyni

Kuchyňskou linku, stůl a sporák čistěte roztokem z peroxidu vodíku. Účinně ničí mikroorganismy. Stačí ho trochu nalít na houbičku na nádobí nebo s ním posprejovat linku. Můžete s ním mýt také vnitřek ledničky či plastové krabičky.

Bělení zubů

Peroxid vodíku je také skvělý na bělení zubů. Peroxid zuby dokonale vybělí. Nikdy však peroxid vodíku nepolykejte a ústa si po použití peroxidu vždy vypláchněte vodou.

Odbarvovač vlasů

Peroxid vodíku se běžně používá jako odbarvovač vlasů, které zesvětluje. Stačí zředit 3% peroxid vodíku v poměru 1:1 vodou a po umytí a rozčesání vlasů jej nanést rozprašovačem na vlasy. Tímto způsobem dojde ke zesvětlení vlasů. V tomto poměru dochází ke zesvětlování velmi pomalu, postupně, což vypadá přirozeně.

Na zuby

Jak jsme se již zmínili, peroxid dokonale bělí zuby. Vyzkoušejte si vyrobit domácí pastu na zuby z jedlé sody a peroxidu vodíku nebo si kartáček namočte do peroxidu a vyčistěte si zuby. Poté si ústa důkladně vypláchněte. Peroxid nepoužívejte pouze v případě, že máte amalgánové plomby.

Pokud se zraníte640px-hydrogen-peroxide-2d

Peroxid vodíku dezinfikuje také vaše rány. V medicíně je běžně používán k čištění ran, odstraňování mrtvé tkáně a zubního plaku. Zastavuje také pomalé krvácení. Je pro vás velmi výhodné, pokud máte lahvičku peroxidu (3%) vždy doma po ruce.

Zabraňte infekci

Infekci, která se může objevit v i v drobném škrábnutí, oděrce či jinak postiženém místě, ošetřujte několikrát denně roztokem peroxidu vodíku. Ránu pravidelně namáčejte na několik minut do roztoku. Chcete-li se zbavit kožních infekcí, přidávejte si peroxid vodíku také do vaší koupele. Díky němu se zbavíte také všech nežitů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button