Rady a tipy

Zastavte zárodky chorob v počátku s tímto úžasným nápojem

Vzhledem ke svým úžasným a extrémně silným vlastnostem je kurkuma jedním z nejpopulárnějších koření. Kurkuma je bohatá na živiny a především je antioxidantem. Kromě toho obsahuje látky, které bojují proti stárnutí, a mají protizánětlivé vlastnosti. Lze proto s jistotou konstatovat, že kurkuma je velmi prospěšná pro naše zdraví.

Za úžasnými vlastnostmi kurkumy stojí kurkumin. Jedná se o aktivní složku, které bylo již mnoha vědeckými výzkumy přiznán léčivý vliv na lidský organismus.

My vám v dnešním článku přinášíme recept na teplý nápoj, jehož hlavní součástí je již zmiňovaná kurkuma. Pokud budete tento lék pít pravidelně, dojde ve vašem organismu k normalizace hladiny pH a tedy jeho alkalizaci. Zlepšíte své trávení a můžete odstranit jakékoliv zárodky závažnějších chorob.

Jak připravit kurkumový nápoj

Připravit tento nápoj je velice jednoduché. Do teplé vody přidejte špetku černého pepře a jednu čajovou lžičku mleté kurkumy. Nápoj dobře promíchejte a vypijte. Snažte se ho vypít najednou, dokud je ještě teplý, aby došlo ke zlepšení vašeho zdravotního stavu, konzumujte ho každé ráno.

kurkuma

Zdravotní výhody kurkumového nápoje

Podporuje zdraví srdce

V roce 2011 tým odborníků z univerzity Niigata v Japonsku provedl studii, která se zaměřovala na vliv kurkumy na srdce. Díky tomuto výzkumu se zjistilo, že stačí pouhé 3 týdny pravidelné konzumace tohoto koření a váš stav srdce se zlepší. Kurkumin působí hlavně v cévách, kde odstraňuje veškeré usazeniny a zabraňuje tak tvorbě krevních sraženin.

Pomáhá při cukrovce 2. typu

Kurkuma je 100% účinná v prevenci cukrovky a má až 500x vyšší účinnost, než předepisované léky na aktivaci tvorby inzulinu.

Alkalizace těla

Další důvodem, proč kurkumu pravidelně přijímat, je fakt, že dokáže alkalizovat tělo. Možná vám nepřijde důležité zjištění, že vaše tělo je velmi překyselené. Překyselené tělo opravdu nikoho neomezuje. Měli byste ale vědět, že rakovina se tvoří právě v takovémto organismu, proto alkalizace těla je velmi důležitou prevencí proti dalším onemocněním.

Chrání mozek

kurkumaJiž mnoho předních vědců se shodlo na tom, že nízká hladina růstového hormonu je často spojena se vznikem Alzheimerovy choroby a demencí. Kurkumin však dokáže regulovat hladinu tohoto hormonu, a tedy zabránit vzniku mozkových dysfunkcí v pokročilém věku.

Bojuje proti zánětům

Hlavní příčinou mnoha onemocnění zpravidla bývá nějaký zánět vyskytující se v těle. Kurkuma má však silné protizánětlivé vlastnosti, proto dokáže účinně ochraňovat váš organismus.

Protirakovinná látka

Jak jsme se už zmiňovali, kurkuma dostává do normálu překyselený organismus. Není to však jediná pozitivní vlastnost, kterou toto koření vlastní. Kurkuma totiž díky svým antioxidačním vlastnostem chrání buňky před poškozením a zabraňuje tak vzniku a rozšíření mnoha typů rakoviny.

Zmírňuje příznaky artritidy

Dalším zánětlivým a velice bolestivým onemocněním je artritida. Ta vzniká v důsledku vysoké hladiny kyseliny močové v těle, která se mění na krystalky. Ty se usazují v kloubech a způsobují tuto nemoc. Jak jsme již řekli, kurkumin má silné protizánětlivé vlastnosti, proto si skvěle dokáže poradit i s touto nemocí.

Zlepšuje trávení

Je prokázáno, že kurkuma podporuje tvorbu žluči, a tím pádem dochází k lepšímu trávení tuků. Velmi účinně i hubí bakterie, které se do zažívacího traktu mohou dostat. Působí také proti zánětu žaludku a tenkého střeva.

Ochrana jater

Kurkuma dokáže zlepšit i funkci žlučníku a ochránit játra před nebezpečnými látkami, jako jsou toxiny. Umí také podpořit regeneraci poškozených jaterních buněk.

Zpomalení stárnutí

Poslední věcí, kterou kurkuma zvládne, je zpomalit proces stárnutí. Kurkumin totiž úspěšně ničí a odstraňuje volné radikály z těla a tímto způsobem zabraňuje vzniku zánětu. Jakmile v těle nejsou žádné záněty, tělo stárne mnohem pomaleji.

Myslíme, že důvodů, proč kurkumu pravidelně konzumovat, je opravdu mnoho. Dopřávejte si ji proto každý den.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button