PrevencePřírodní léčbaRady a tipyTOP 10Vitamíny

4 potraviny, které lidem po 40 pomáhají zpomalit stárnutí

Když člověk překročí 40, často se začnou objevovat zdravotní potíže. Stárnutí je přirozený proces, který nezastavíme, navzdory tomu jde zpomalit. Dostatek pohybu a plnohodnotná strava jsou nejdůležitějšími postupy, jak zamezit stárnutí a ovládnout náš život.

Některé potraviny mají dokonce takový vliv na tělo, že může vypadat mladší, než ve skutečnosti je.

Řeřicha

Řeřicha působí jako vnitřní kožní antiseptikum a zvyšuje cirkulaci a dodávání minerálů do všech buněk těla, což vede ke zvýšenému okysličení pokožky. 

Vitamín A a C a také oxidanty, obsažené v řeřiše, mohou neutralizovat škodlivé volné radikály a tím udržet linii pokožku hladkou, bez vrásek.

Červená paprika

Červené papriky jsou nabité antioxidanty, které kralují, pokud jde o boj s vráskami. Kromě vysokého obsahu vitamínu C, který je dobrý pro produkci kolagenu, červené papriky obsahují silné antioxidanty zvané karotenoidy.

Karotenoidy jsou rostlinné pigmenty zodpovědné za jasně červenou, žlutou a oranžovou barvu, kterou vidíte u mnoha druhů ovoce a zeleniny. Mají různé protizánětlivé vlastnosti a mohou pomoci chránit pokožku před poškozením sluncem, znečištění a environmentální toxiny.

zena-pleť

Papája

Tato lahodná superpotravina je bohatá na různé antioxidanty, vitamíny a minerály, které mohou pomoci zlepšit pružnost pokožky a minimalizovat výskyt jemných linek a vrásek. 

Široká škála antioxidantů v papáje pomáhá bojovat proti poškození volnými radikály a může oddálit známky stárnutí. Papája také obsahuje enzym zvaný papain, který poskytuje další výhody proti stárnutí tím, že funguje jako jeden z nejlepších přírodních protizánětlivých činidel. Nachází se také v mnoha exfoliačních produktech.

Borůvky

Borůvky jsou bohaté na vitamíny A a C a také na antioxidant zvaný antokyanin, který popírá stárnutí. Právě to dodává borůvkám jejich hlubokou, krásnou modrou barvu.

Tyto silné antioxidanty mohou pomoci chránit pokožku před poškozením v důsledku slunce, stresu a znečištění tím, že zmírňují zánětlivou reakci zabraňující ztrátě kolagenu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button