Rady a tipyZdraví

Zbavte se bolesti nohou v několika minutách pomocí těchto triků a rad

Každý z nás jistě ví, že naše kosti jsou vzájemně propojeny a bolest, kterou cítíme v jedné části těla, může vést k problémům úplně jinde. Například bolest pocházející z chodidel ve skutečnosti způsobuje bolest v lýtkách.

Existuje mnoho důvodů, proč člověk nad 25 let začíná mít problémy s chodidly, jako jsou puchýře, kuří oka, ostruhy, mykózy a zarůstající nehty. Všechny problémy vedou k jakési nepohodlnosti.

Chodidla jsou propojena s celým tělem. Tuto skutečnost známe z čínské reflexologie, která je stará více jak tisíc let a tvrdí, že zdravá chodidla jsou důležitým bodem zdraví celého těla.  Na chodidle jsou totiž umístěny akupunkturní body, které jsou propojeny s celým tělem, a někdy problém táhnoucí se dlouhou dobu jde vyřešit jednoduchou akupunkturou.

Vzhledem k tomu, že četné detoxikační koupele mohou být založeny na tvrzení, že nohy jsou ideálním zdrojem pro eliminaci toxinů, je možné za účelem zmírnění bolesti nohou vyzkoušet některé účinné přírodní alternativy.

Cvičení s chodidly

Začnete ve stoji, kdy pozvednete malíček do výše palce na obou nohách. Cvik opakujte alespoň pětkrát. V dalším kroku si sedněte a prsty na nohou se snažte prokroužit do všech stran. Poté se snažte prsty co nejvíce skrčit na jednu a na druhou stranu. Můžete si pomoci rukou, ale velmi jemně, aby nedošlo k nepříjemné bolesti.

Na další krok potřebujete tenisový míček. Stoupněte si vzpřímeně, vložte míček pod chodidlo, přitlačte a masírujte chodidlo a nárt jedné nohy. Poté nohy vystřídejte.

Ve stoji pořád zůstaňte. Nyní míček dejte na stranu. Snažte se na chodidlech postavit na vnější malíkovou stranu, poté vraťte zpět. Opakujte asi desetkrát.

Noste vhodnou obuv

I přestože nosit pohodlné boty může někdy znamenat, že musíte zapomenout na aktuální trendy a vysoké podpatky, může to být velkým přínosem pro vaše zdraví. Vaše boty by měli být vhodně široké, aby chodidla mohla dýchat. Kromě toho by měli mít správnou klenbu a tlumit nárazy.

Dopřejte si koupel v Epsom soli

Epsom sůl je skvělou detoxikací pro nohy, také pro vyšší příjem hořčíku. Dopřejte proto vašim chodidlům příjemnou koupel.

Zkuste jógu

Jóga je vynikajícím cvičením, jak zharmonizovat organismus a procvičit každý kousíček vašeho těla. Naučíte se správný postoj, obnovíte rovnováhu těla a spojíte ji s vaším duševním stavem.

Chůze naboso

Poslední dobou je chůze naboso velkým trendem. V obchodech můžete narazit na obuv simulující chůzi naboso i v podmínkách, pro které bosé nohy nejsou vhodné. Tato metoda má něco do sebe, pokud je praktikovaná v míře. Když někdy v letních měsících vyběhnete na zahradu bosy, budete si užívat písek mezi chodidly, nejen že zažijete příjemné pocity, ale vaše chodidla budou promasírována přirozenou formou.

Nezapomínejte na lékaře

Pokud je bolest nesnesitelná, určitě nezapomínejte na lékaře, který si s vašim problémem poradí nejlépe. Možná problém tkví úplně v něčem jiném, než jste doposud tušili.

Pokud jste diabetik, vaše nohy by měly dostat zvláštní péči, jelikož jejich zdravotní stav je nezbytný pro vaši pohodu.

Nezapomínejte na nohy a chodidla ani v zimních měsících a hýčkejte je a masírujte. Oni vás na oplátku zbaví bolesti.

Zdroj:  http://www.cuisineandhealth.com/get-rid-foot-pain-minutes-6-effective-stretches/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button