HubnutíJídloPrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

Rebarbora je oblíbenou přísadou do koláčů. Jaké má zdravotní přínosy?

Rebarbora je vytrvalá rostlina se silnými kořeny a vzpřímenými lodyhami s bílozelenými a purpurově červenými shluky květů na větvích. Listy jsou trojhranné a jedovaté, proto nejsou jedlé. Rostlina má jedlé, dlouhé a masité stonky, které se tepelně upravují. Jsou známé svou kyselou chutí.

Rebarbora pomáhá při potížích s vyprazdňováním

Prášek z rebarbory spolu s mátovým olejem může účinně zmírnit zácpu způsobenou diabetem typu II, akutní mrtvicí a zlomeninami torakolumbální oblasti. Rebarbora může mít silný očistný účinek, který může pomoci při zmírnění zácpy. Nemůže však nahradit alternativní léčbu.

Rebarbora podporuje trávení

Střeva hrají důležitou roli při trávení a vstřebávání živin. Střeva mají střevní bakterie, které tomuto procesu napomáhají. Rebarbora podporuje trávení potravy tím, že podporuje střevní kontrakce a pohyby. Také udržuje a reguluje mikrobiální rovnováhu střev. Střeva chrání tělo před organismy způsobujícími onemocnění tím, že vytvářejí bariéru nazývanou bariéra střevní sliznice. Skládá se z epiteliální, imunitní a chemické bariéry. Rebarbora chrání tuto střevní slizniční bariéru a reguluje její fungování.

Další možné využití rebarbory

  • Rebarbora může být účinná při snižování hladiny cukru v krvi u pacientů s diabetem 2. typu. Výtažky z jeho oddenků mohou být podávány perorálně pacientům s diabetem 2. To může významně snížit hladinu glukózy nalačno a nadměrnou tělesnou hmotnost.
  • Může být použit v kapalné formě pro vypuzování toxinů při otravě organofosforovými pesticidy. Může být smíchán s práškem zvaným montmorillonit k odstranění toxinů. Může snížit nežádoucí reakce způsobené otravou, odstranit toxiny a zkrátit pobyt v nemocnici.
  • Rebarbora může být použita při stavech, jako je syndrom respirační tísně.
  • Rebarbora může snížit zánět jater u lidí, kteří pijí nadměrné množství alkoholu.
  • Užívání rebarbory jako doplňku může chránit před metabolickými poruchami, jako je obezita a cukrovka, které jsou způsobeny stravou s vysokým obsahem tuku.

    Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button