KrásaRady a tipy

Poznejte účinný recept na křečové žíly

Křečové žíly jsou poměrně častým onemocněním, které postihuje ženy i muže. Křečové žíly jsou velmi rozšířené a v porovnání se zdravými žílami jsou i viditelnější. V pokročilém stádiu jsou doprovázeny často i bolestí a otokem.

Hlavní důvody křečových žil

Existuje spousta rizikových faktorů, které přispívají ke vzniku křečových žil a je potřeba řádně doplnit informace ohledně rodinné anamnézy, věku, pohlaví a přidružených nemocí, např. obezita. U někoho sehrává roli do určité míry i těhotenství, málo fyzické aktivity či nějaký úraz. Studie uvádí, že 50 až 55 % všech žen a 40 až 45% mužů trpí potížemi spojenými s výskytem křečových žil.

Druhy křečových žil

Podle stupně se varixy dělí na mírné, střední až pokročilé. Poměrně snadno se dají léčit žíly vypadající jako pavučina. Je to teprve prvopočátek, ale musíte se začít angažovat v léčbě. Neléčené cévky mohou časem ztmavnout, tloustnout, pálit a kůže otékat.

Přírodní způsoby na odstranění křečových žil

žíly
žíly

Alternativou chirurgické operace jsou přírodní způsoby, které je odstraňují na základě určení stupně pokročilosti. V řadě případů dochází ke zmírnění nepříjemných projevů bolesti a pocitu nepohodlí.

Kdo používá kompresní punčochy, v pořádku. Účinně mírní projevy jako otok a bolest, ale neléčí příčinu, jen příznaky. Vyzkoušejte k nim ještě tento recept, budete potřebovat následující suroviny:

  • 1 dcl nastrouhané mrkve
  • 2 polévkové lžíce gelu z aloe vera
  • 0,5 dcl vody
  • 0,5 dcl jablečného octa

Postup:

Pokud máte menší plochu, kam budete směs nanášet, můžete si dávku zmenšit na polovic. Jinak je to velmi rychlé – vložte všechno do mixéru a mixujte na střední rychlost do podoby homogenní směsi. Připravenou směs namažte na pokožku postiženou křečovými žílami. Následně překryjte gázou a nechte působit 30 minut. Během působení nohy vypodložte polštářem nebo podepřete tak, aby byly nad úroveň srdce, zvýšíte tím účinek. Na konci terapie umyjte nohy ve vlažné vodě a dobře osušte. Kúru opakujte každý den až do zlepšení nebo úplného vymizení křečových žil.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button