Rady a tipyZdraví

Poznejte body na vašich dlaních a chodidlech, které vás zbaví bolesti

Alternativní medicína drží před západní medicínou v mnoha ohledech velký náskok, zejména pokud jde o léčení bolesti. Proto je nejlepší volbou k řešení problémů kombinace těchto dvou medicín zároveň.

Reflexní terapie – co to je?

Reflexní terapie spadá pod křídla alternativní medicíny. Jedná se o jednu z nejstarších přírodních metod vůbec a je založena na skutečnosti, že na chodidlech a dlaních se nacházejí nervová zakončení, která jsou propojena s jednotlivými orgány v našem těle. Body nazýváme reflexními ploškami a ty vysílají vzruchy přímo k jednotlivým orgánům. Pokud stisknete jednotlivý bod po dobu 3-5 sekund několikrát za den v opakovaném cyklu, dosáhnete uvolnění ve vaší krizové oblasti.

Jak probíhá léčba

1A jak probíhá terapie se samotným odborníkem? Terapeut vám nejdříve prozkoumá a prohmatá vaše chodidla pomocí velmi příjemné masáže. Pokud se v některé části ozve bolest, je jasné, že vás něco trápí a terapeut podle polohy snadno zjistí, o jaký problém se jedná. Bříška prstů souvisejí s čelními dutinami, paty s pohlavními orgány, nožní klenby s ledvinami, ukazováček levé nohy s mozkem, klouby obou palců se srdcem a nárty s prsy.

2Po zjištění vašeho výsledného zdravotního stavu vám doktor jednoduše masíruje chodila. Stlačuje příslušnou reflexní plošku a začne léčit konkrétní orgán. Dokáže mu dodat energii, pokud pracuje méně než by měl, nebo ho naopak uklidnit, pokud trpíte bolestmi či zánětem. Reflexologií se dají léčit problémy s krční a bederní páteří, migrény, ale i astma, artróza nebo alergie. Tato metoda dokáže i vyčistit organismus.

První diagnostiku by měl provést vždy odborník, ale můžete si tuto terapii vyzkoušet i sami. Nemusíte mít strach, že byste si ublížili, pokud netrpíte nemocí postihující vaše chodidla.

Jestli jste nikdy nezkusili tento alternativní způsob léčby, nebojte se ho podstoupit. Když vás přepadne bolest, nesahejte ihned po medikamentech z lékárny, ale udělejte si příjemnou masáž a pocítíte na sobě její neuvěřitelné účinky.

Demonstrace reflexoterapie

Jako demonstraci si ukážeme video, kde specialista předvádí, že si lze masáž provést i svépomocí. vybral náhodné členy publika, kteří trpěli zácpa a nadýmáním, nespavostí, vyčerpáním, bolestí horní části zad a nízkým libidem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button