JídloZdraví

Léčivé schopnosti kešu oříšků: Fungují jako přírodní antidepresivum

Jak jste již určitě slyšeli, ořechy obecně jsou pro náš organismus neuvěřitelně prospěšnou potravinou. Proto je skvělé zařadit tuto potravinu do vašeho jídelníčku. Obzvláště zdravými jsou vlašské ořechy a kešu. Tyto ořechy obsahují užitečné tuky, vitamíny B a hořčík, které zlepšují náladu. Jako jedny z mála mají velké množství přírodních látek, které člověka dokážou zbavit úzkosti a zmírnit depresivní stavy.

cashew-nuts-967650_960_720Statistiky říkají, že 6,7 % obyvatel Ameriky, kteří jsou starší 18 let, trpělo v minulém roce depresivními stavy. Většina proti tomu bojovala pomocí různých antidepresiv, ovšem ty s sebou vážou nežádoucí účinky, jako jsou závratě, nespavost nebo ospalost, mírná nevolnost, zácpa a podrážděný žaludek, snížená sexuální touha, impotence, neschopnost orgasmu a symptomy nachlazení, jako je kýchání, bolest v krku a ucpaný nos. Toto však byly nežádoucí účinky ne tak závažného charakteru, ale u těch bohužel nezůstaneme. Léčba antidepresivy s sebou nese i další závažnější účinky, jako je svalová ztuhlost, vysoké horečky a vysoký tep, zvracení, pocit nechutenství, bolesti hlavy, ztráty paměti, pomatenost, slabost, halucinace a vážné kožní reakce s otokem v obličeji a pálení očí.

Přírodní antidepresivum

Naštěstí si i příroda dokáže s tímto onemocněním poradit a jedním z přírodních léčiv jsou právě kešu oříšky. Ten obsahuje hořčík, vitamín B6, železo, bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné k odstranění úzkosti a deprese.

Dr. Andrew Saul uvádí, že kešu oříšky jsou jednou nejvíce prospěšnou potravinou proti depresím a stresu, jelikož mají stejné účinky jako antidepresiva. Když sníte ¼ šálku kešu oříšků každý den nejen že odplavíte nepříjemné psychické stavy, ale i doplníte značnou dávku potřebných vitamínů a minerálů.

Proč kešu funguje

Kešu jsou nejbohatším zdrojem tryptophanu, což je aminokyselina, která je nutná pro absorpci a uvolňování serotoinu. Pokud naše tělo má nedostatek serotoinu, trpí úzkostmi a stresem. Tato aminokyselina je zahrnuta i v ovoce a zelenině, ale kešu oříšky jí obsahují nejvíce.

Pro dobrou náladu a správně fungující nervový systém je nesmírně důležitý vysoký příjem hořčíku. Ten totiž, stejně jako aminokyselina výše, dokáže potlačit stavy úzkosti a deprese.

Další látkou obsaženou v kešu je niacin. Ten má jedinečnou relaxační vlastnost, se kterou budete mít kvalitnější spánek. I on potlačuje depresi. Posledním zmíněným je vitamín B6, který má vliv na funkci našeho mozku a silné proti depresivní účinky.

Kešu oříšky jsou tedy ideální pro ty, kteří mají v úmyslu bojovat proti depresím co nejpřirozenější cestou, tedy bez použití antidepresiv. Tyto oříšky si zamilujete i pro jejich vynikající chuť.

Původní zdroj článku na webu timeforhealthyfood.com již není dostupný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button