Přírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

Štítná žláza může mít vliv na váhu, náladu a únavu

Pokud jste se potýkali s únavou, kolísavou váhou, výkyvy nálad nebo zažívacími problémy, může to být známkou toho, že vaše štítná žláza nemusí správně fungovat.

Hypotyreóza je snížená funkce štítné žlázy, trápí přibližně 40 % populace a postihuje více ženy.

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které pomáhají při lepší činnosti štítné žlázy. Kokosový olej, konkrétně pokud je užíván v nezahřívané formě, pomáhá při hubnutí, zvyšuje metabolismus a vyrovnává tělesnou teplotu.

Na rozdíl od jiných druhů olejů má kokosový olej vysoký obsah nasycených tuků (zdravých). Při správné kombinaci cvičení a správně vyvážené stravy by mohl být kokosový olej pro štítnou žlázu dobrý.

Jablečný ocet

Jablečný ocet napomáhá k vyvážené produkci a expresi hormonů. Zlepšuje metabolismus a pomáhá alkalizovat tělesné prostředí.

Jablečný ocet pomáhá regulovat tělesné tuky, odplavovat toxiny z těla a vstřebávání živin. Jablečný ocet lze přidat do vody spolu s medem a lze jej užívat každé ráno.

Zázvor

Jedná se o jeden z nejjednodušších domácích léků na štítnou žlázu, protože je snadno dostupný. Zázvor je bohatý na základní minerály, jako je draslík a hořčík, a pomáhá bojovat proti zánětu, jedné z primárních příčin problémů se štítnou žlázou. Nejjednodušší je dát si zázvorový čaj.

Může být také použit jako esenciální olej. Pokud je zázvor smíchán s nosným olejem (například kokosovým olejem), lze jej aplikovat na tělo. Zázvorový olej lze také použít prostřednictvím difuzérů esenciálních olejů.

Vitamíny B

Vitamíny pomáhají bojovat se základními příčinami problémů se štítnou žlázou. Vitamíny ze skupiny „B“ jsou nezbytné pro správnou funkci štítné žlázy. Vitamin B12 je zvláště nápomocný lidem s hypotyreózou. Zahrnutí vajec, masa, ryb, luštěnin, mléka a ořechů do každodenní stravy může pomoci se stálým přísunem vitamínu B.

Vzhledem k tomu, že strava nemusí být schopna splnit denní požadavky, pomůže vám užívání doplňků.

Vitamín D

Nedostatek vitaminu D může vést k problémům se štítnou žlázou. Vzhledem k tomu, že si jej tělo dokáže vyrobit pouze při vystavení slunci, zajistěte, abyste měli na slunci alespoň 15 minut denně. To také povede k lepšímu vstřebávání vápníku a dobré imunitě.

Některé potraviny, které jsou bohaté na vitamín D, jsou tučné ryby, jako je losos a makrela, mléčné výrobky, pomerančový džus a vaječné žloutky. Pokud jsou hladiny vitamínu D v těle velmi nízké, budou nutné doplňky. Je však třeba být opatrný a konzultovat dávkování s lékařem, protože příliš mnoho vitaminu v těle může být škodlivé.

Mandle

Většina ořechů je pro tělo nějakým způsobem prospěšná. Pro správnou expresi štítné žlázy jsou nejvhodnější mandle. Jsou dobrým zdrojem bílkovin, vlákniny a minerálních látek.

Mandle obsahují selen, který je zdravou živinou štítné žlázy. Je také velmi bohatý na hořčík, který může zajistit velmi hladkou činnost štítné žlázy.

mandle

Fazole

Fazole jsou elektrárnou výživy. Jsou bohaté na vlákninu, bílkoviny, esenciální minerály a vitamíny. Fazole jsou bohaté na antioxidanty a komplexní sacharidy. Vzhledem k tomu, že fazole mají také velmi vysoký obsah vlákniny, pomáhají při zácpě, která je častým vedlejším účinkem hypotyreózy.

Jód

Další věc, která funguje při nesprávné činnosti štítné žlázy, je užívání doplňků stravy s jódem. To se stává důležitější pro ty, kteří jsou vegetariáni. Tyto doplňky obnovují rovnováhu jódu v těle a pomáhají se zdravím štítné žlázy.

Mořské řasy

Mořské řasy jsou druhem velmi velkých řas, které rostou ve slané vodě a bažinách, obvykle obsahují vysoké až velmi vysoké koncentrace jódu. Jód je základní minerál, který hypofýza potřebuje pro tvorbu hormonů štítné žlázy.

Upozorňujeme však, že u doplňků z mořských řas i jódu – nadměrné množství jódu může samo o sobě mít za následek špatnou funkci štítné žlázy a strumu, poraďte se prosím se svým lékařem, než některý z těchto přípravků vyzkoušíte.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button