Rady a tipy

Magická jedlá soda: Víte, na co všechno se dá využít?

Hydrogenuhličitan sodný, neboli jedlá soda, je jemný bílý prášek s mírně slanou chutí. Skládá se ze sodíků a objevena byla v roce 1800 v Evropě. Dnes se používá jsou součást kypřícího prášku do pečiva a šumivých nápojových prášků. Své místo nezastává jen kuchyni, ale je praktická i pro celou domácnost. Pojďme se nyní společně podívat na to, s čím vám jedlá soda pomůže.

Poštípání od včel

Už jste někdy dostali žihadlo od včely či vosy? Pokud ano, tak si asi velmi dobře vzpomínáte, jak nepříjemná bolest to je. Když vás totiž bodne tento žlutý hmyz, s žihadlem do vás vpraví i svůj jed. Pokud nejste alergičtí a nemusíte ihned vyhledat lékařskou pomoc, ukážeme vám, jak se ihned zbavit bolesti. Nejprve je potřeba, abyste zasažené místo vyčistili vodou a mýdlem. Potom aplikujte pastu, kterou si vyrobíte z vody a jedlé sody. Pasta vám pomůže neutralizovat včelí jed a uklidní napjatou a svědivou kůži.

Odkyselení těla

Jedlá soda bývá často používaná i při léčbě rakoviny zažívacího traktu, především rakoviny tlustého střeva a konečníku. Rakovinové buňky totiž přežívají a vyžadují kyselé prostředí a zásaditost je zabíjí. Soda dokáže díky své vysoké zásaditosti zastavit růst rakovinových buněk.

Doporučená denní dávka je 4 až 6 polévkových lžic denně, v případě že se snažíte detoxikovat své tělo. Ovšem při pravidelné konzumaci bohatě postačí 1-2 polévkové lžíce sody denně.

Bělící pasta

Podle několika posledních studií bylo zjištěno, že zubní pasta se sodou je mnohem účinnější proti nechtěnému plaku na zubech a zažloutlým zubům, než pasty neobsahující sodu. Domácí zubní pasta vám pomůže vybělit zuby. Stačí když smícháte jednu zralou jahodu s ½ čajové lžičky jedlé sody a aplikujete na pět minut směs na zuby. Po pěti minutách vyčistěte kartáčkem a vypláchněte. Tuto metodu můžete používat maximálně jednou týdně, abyste výrazně nepoškodili zubní sklovinu. Směs nejen vybělí vaše zuby, ale také odstaní plak a zabije bakterie.

Proti pálení žáhy a bolesti žaludku

Jedlá soda si dokáže snadno poradit s bolestmi žaludku a pálením žáhy. Nejlepší věcí při používání jedlé sody je, že nemá žádné vedlejší účinky. Do sklenice s čistou vodou dejte ½ lžičky jedlé sody a pořádně promíchejte. Až se soda rozpustí, nápoj vypijte. Nápoj můžete pít každé dvě hodiny, ne však vícekrát než sedmkrát za den. Doporučená denní dávka je tedy 3 a ½ lžičky denně.

S jednou sodou můžete vyčistit špinavou domácnost, odstranit pálení žáhy, ale i upéct skvělý koláč. Správné hospodyňce by v domácnosti jedlá soda prostě chybět neměla.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button