Rady a tipyZdraví

Lidé si zpříjemňují koupel mnoha přísadami. Některé z nich do vany však nepatří!

Zejména v chladných dnech je uvolňující horká koupel jediným okamžikem, kdy můžeme na vypnout a relaxovat. Existuje mnoho způsobů, jak si koupel zpříjemnit. Některé z nich mít negativní účinky na naše zdraví. Jakým přísadám se vyvarovat?

Bomby do koupele

Obarví vaši koupelovou vodu do zábavných barev, dodávají se v různých zábavných tvarech a provedeních a přinášejí do koupele další vzrušení. Ale bomby do koupele nejsou všechno, co se říká. Složky, které je činí barevnými, jiskřivými, voňavými a šumivými, jsou stejné složky, které by mohly obtěžovat pokožku a narušovat vaginální mikroflóru.

Vhodnější varianta: Nahraďte bombu epsomskou solí, která přirozeně snižuje zánět buď způsobený zraněním nebo bolavými svaly.

Tea Tree olej

Ne všechny esenciální oleje jsou vhodné do vaší koupele. Tea tree olej je jedním z nich.

Problém s přidáním esenciálního oleje, jako je olej z čajovníku, je ten, že je super koncentrovaný a je na olejové bázi a olej a voda se nemíchají. Po nalití do vany bude esenciální olej jen sedět na povrchu vody. Když se koncentrovaný olej dostane do kontaktu s pokožkou, pravděpodobně způsobí podráždění. Je nepravděpodobné, že by to byl problém s obecně bezpečnými oleji, jako je levandule, zvláště když jsou zředěny v nosném oleji, ale dráždivější oleje, jako je tea tree, mohou představovat problém, zejména při vyšších dávkách.

Vhodnější varianta: Levandulový olej podporuje relaxaci, uklidňuje svaly a pomáhá snižovat úzkost, a nijak nedráždí pokožku.

zena-koupel

Kokosový olej

Pokud se chystáte přidávat olej do koupele kvůli hydratačním výhodám, zvolte olivový olej před kokosovým. Kokosový olej je vysoce komedogenní, což znamená, že může snadno ucpat póry a způsobit vyrážky, zejména u těch, kteří mají pleť náchylnou k akné.

Vhodnější varianta: Příliš dlouhá koupel ve vaně může pokožku vysušit, ale olivový olej může působit jako přírodní zvlhčovač.

Zdroj obrázků: pixabay.com

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button