Zdraví

5 způsobů, jak přirozenou cestou snížit krevní tlak

Trápí vás vysoký krevní tlak a hledáte způsob, jak jej snížit přirozenou cestou bez použití klasických léků? Dnešní článek vám přináší pár tipů, jak krevní tlak snížit a prozradí vám, jaké důsledky mohou mít dlouhodobé problémy s vysokým krevním tlakem. 

Hypertenze

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak postihuje mnoho lidí po celé planetě. K příliš vysokému krevnímu tlaku může přispívat stresová zátěž, málo odpočinku, nezdravá strava či celkový nezdravý životní styl. S vysokým krevním tlakem byste měli co nejdříve něco provést, aby vám v budoucnu nepřinášel zbytečné zdravotní potíže. Příčinou vysokého krevního tlaku může být i stravování s vysokým obsahem soli, požívání alkoholu, kofeinu či kouření cigaret, emocionální stres, obezita, nedostatečná fyzická aktivita, užívání antikoncepčních pilulek.

Rozsahy krevního tlaku

Normální krevní tlak je 120/80, prehypertenze 120-139/ 80-89, vysoký krevní tlak 1. stupně 140-159/90-99, vysoký krevní tlak 2. stupně 160 a více/ 100-a více. Dlouhodobě vysoký krevní tlak přináší řadu zdravotních komplikací a podporuje vznik řady onemocněný.

Dopady vysokého krevního tlaku

  • zvýšené riziko vzniku mrtvice, infarktu a cukrovky
  • arteriální poškození
  • srdeční selhání
  • snížení funkce ledvin
  • ztráta zraku
  • zhoršení kognitivních funkcí (paměť, schopnost učit se)
  • metabolický syndrom (vysoký cholesterol, ateroskleróza)

Mezi příznaky vysokého krevního tlaku patří bolest na hrudi, bolesti hlavy, pocit zmatenosti, nepravidelný srdeční tep, krvácení z nosu, únava a změny vidění.

Jak snížit krevní tlak?

Váš krevní tlak vám může zkontrolovat váš doktor nebo vy sami doma pomocí speciálního přístroje, který vám krevní tlak změří. Tyto přístroje jsou již v dnešní době běžně k dostání. Pokud změníte svůj životní styl a vynecháte z něj některé nezdravé potraviny, alkohol či cigarety a přidáte do stravy potraviny, které snižují krevní tlak, můžete se hypertenze zbavit.

Dopřávejte si stravu ve středomořském stylu

Co tím máme na mysli? Díky potravinám jako jsou olivy, lněná semínka, olivový olej, ryby, ovoce, zelenina, atd. můžete zpestřit a zlepšit váš jídelníček. Tyto potraviny jsou totiž bohaté na zdravé oleje a omega-3 mastné kyseliny. Ty pomáhají snížit krevní tlak přirozenou cestou a vyhnout se nezdravým tukům.

Užívejte doplněk stravy ve formě rybího oleje (1000-2000 mg denně)

Jednou z hlavních příčin vysokého tlaku může být i zánět tepen. Studie prokázaly, že pravidelná konzumace omega-3 mastných kyselin snižuje riziko vzniku zánětu v těle. Tudíž při užívání kvalitní a zvýšené dávky rybího oleje každý den může být způsobem jak přirozeně snížit krevní tlak.

Konzumujte hořčík (500 mg před spaním)

Hořčík napomáhá uvolnit vaše cévy a má schopnost snížit váš krevní tlak. Dopřejte si hořčík buď ve formě doplňků stravy nebo do své stravy zařaďte potraviny bohaté na hořčík.

Nezapomínejte na draslík 

Dopřávejte si také draslík, který obsahují například banány či avokádo, také kokosová voda. Dopřávejte si je však pravidelně, aby byly jejich účinky co největší.

Udržujte rovnováhu koenzymu Q10

Koenzym Q10 je rozhodujícím pro zdraví vašeho srdce. Dvě až tři tisíce miligramů koenzymu Q10 denně je skvělým přírodním prostředkem pro snížení vysokého krevního tlaku.

Rozhodující u hypertenze je především váš jídelníček a způsob života, který vedete. Dopřávejte si zdravou stravu s vysokým obsahem vlákniny (ovoce, zelenina a semínka), potraviny s nízkým obsahem sodíku, který by nadměrně zvyšoval váš krevní tlak, naopak do jídelníčku zařaďte potraviny s vysokým obsahem draslíku a omega-3 mastných kyselin.

Krevní tlak vám pomůže snížit například: česnek, tmavá čokoláda, špenát, slunečnicová semínka, banány, rajčata, brokolice či meloun. 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button