Rady a tipyZdraví

Letní smoothie, které vás zbaví bolesti zad i kloubů

Kdo v životě netrpěl na nepříjemnou bolest zad nebo kloubů, mohl by mluvit skutečně o štěstí. Důvodů, proč záda a klouby bolí může být mnoho, ale často je příčinou nezdravá životospráva, úraz či dědičné predispozice.

Podle statistik cca 1/3 dospělých zažívá právě teď bolest kloubů. Je to způsobeno nemocemi, které zřejmě nemusíme ani představovat – osteoartritida, revmatoidní artritida či DNA.

Zdravé smoothie

V dnešním článku se zaměříme na přípravu efektivního smoothie. Pomáhá léčit bolestivé klouby a současně zmírňuje i bolest zad. Smoothie je připraveno během okamžiku a přitom obsahuje mnoho aktivních látek, které vaše tělo každodenně vyžaduje.

Ingredience:

  • 1 pomeranč
  • 2 šálky nakrájeného ananasu
  • 2 stonky celeru
  • 2 hrušky
  • 1 citron
  • 2 palce čerstvého kořene zázvoru
  • nepatrně černého pepře
  • trocha kurkumy
  • 1/2 lžičky kokosového oleje

Příprava:

Oloupejte citron a pomeranč, připravte si zázvor. Nakrájejte ananas a hrušky. Všechny ingredience ze seznamu vložte do mixéru a mixujte, dokud nevznikne jemná směs. Přidat můžete také led. V této kombinaci funguje jako dokonalé letní osvěžení.

Proč ananas?

kloubůNejúčinnější látkou v ananasu je bromelain, sloučenina, která je extrémně účinná při zmírnění bolesti kloubů. Také je velice prospěšná při snižování zánětu spojeného s artritidou. Nedávná studie potvrdila, že enzymy, jakými je i bromelain, mají protizánětlivé účinky srovnatelné s nesteroidními protizánětlivými léky.

Proč pomeranč?

Častou bolestí nohou jsou také svalové křeče. Ty se obvykle objevují v důsledku nízkého příjmu draslíku nebo vápníku v potravě. Proto byste do své stravy měli zařadit kromě pomerančů i banán? Je bohatý na draslík. Vitamín C v pomerančích zabraňuje vzniku zánětlivé artritidy a udržuje klouby zdravé.

S celerem ku zdraví

Tato super zdravá zelenina je plná vitamínu K. Zdravotní experti tvrdí, že nedostatečná hladina tohoto vitamínu demineralizuje kosti a zvyšuje možnost výskytu osteoartrózy.

Citron a zázvor

Citron je jedním z nejzdravějších druhů ovoce na světě. Obsahuje vysoké množství vitamínu C a E. Oba tyto vitamíny jsou silnými antioxidanty, jenž chrání vaše buňky před volnými radikály a pomáhají budovat kolagen včetně pojivé tkáně. Zázvor je nejaktivnější a nejúčinnější přísadou tohoto smoothie. Je schopný bojovat proti lipidovým sloučeninám. Ty obvykle spouštějí bolest kloubů.

Kurkuma

Podle studie zveřejněné v Journal of Alternative Medicine v roce 2009 se lékařští odborníci shodli, že látka v kurkumě zmírňuje bolest a zlepšuje funkci klubů.

Pokud vás tedy trápí bolest zad a kloubů, vyzkoušejte pravidelně konzumovat toto smoothie. Zklidňuje bolest a preventivně působí proti nejrůznějším onemocněním kloubů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button