KrásaRady a tipy

Hotový zázrak vytvořený ze zázvoru a medu proti vypadávání vlasů

Zázvor se používá již od pradávna k léčení různých nemocí. V naší kultuře se zázvor převážně používá na přípravu zázvorového čaje, který pomáhá při nachlazení nebo také pomáhá na zklidnění nervového systému.

Zázvor obsahuje látky, které pomáhají proti zánětům nebo různým bakteriálním onemocnění. Dále pomáhá s žaludečními či těhotenskými problémy, snižuje cholesterol, podporuje správnou regulaci krevního oběhu, zpomaluje vývoj určitých druhů rakoviny a další.

Toto koření má tedy spoustu využití z hlediska léčitelství, ale dokáže také pomoct s krásou. Stačí zázvor jen správně používat a můžete se zbavit věčnému vypadávání vlasů v tak velké míře. Zázvorový zábal také stimuluje růst vlasů, jako to dokážou například kofeinové šampóny.

Pokud vás tedy trápí vypadávání vlasů či pomalý růst vlasů, zde se můžete dočíst o zázvorovém zábalu, který může pomoct.

Zázvorový zábal pro růst vlasů

Ingredience

Na vytvoření zábalu, který pomáhá růstu vlasů, je potřeba jeden kořen zázvoru (přibližně 4 cm), jednu polévkovou lžíci medu a jednu polévkovou lžíci oleje, nejlépe olivového oleje.

Příprava

Vyprodukování zázvorového zábalu je velice jednoduché. Kořen zázvoru je potřeba nastrouhat na jemno a po nastrouhání smíchat s olejem a medem.

Použití

Až vznikne hustější směs těchto ingrediencí, vmasírujte si ho krouživými pochyby na pokožku hlavy. Pokud máte zázvorový zábal rovnoměrně rozetřený po pokožce hlavy, zabalte si vlasy do igelitového pytlíku a nechte 40 minut působit.

Po 40 minutách si pytlík odeberte a důkladně si hlavu omyjte od zábalu. A to je vše! Pokud chcete, aby zábal měl větší účinek, používejte ho celý měsíc jednou týdně a přidejte si do něj i jojobový esenciální olej.

Jojobový olej má také širokou škálu účinků na lidské zdraví. Jako zázvor má také protizánětlivé a antibakteriální účinky, zjemňuje pokožku, zpomaluje stárnutí kůže, ošetřuje vyrážku a hlavně navrací hebkost, lesk, zdraví a objem vlasů.

Spojení zázvorového zábalu s jojobovým esenciálním olejem je považováno za skutečný vlasový zázrak.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button