Rady a tipy

Připravte si jemný domácí parfém s jasmínovým olejem

Jasmínový esenciální olej má mnohé blahodárné účinky na naši pokožku, vlasy, ale také náladu a hormonální rovnováhu. Připravte si domácí parfém s tímto olejem a užívejte si jeho účinky po celý den. A nejen účinky, ale také příjemnou vůni, která omámí nejednoho muže, který kolem vás projde. 

Ingredience

  • 30 kapek jasmínového oleje
  • 5 kapek vanilkového esenciálního oleje
  • 5 kapiček levandulového esenciálního oleje
  • 5 kapek pomerančového esenciálního oleje
  • 2 lžíce vodky
  • 1 lžíce destilované vody

Připravte si vhodnou nádobku, ve které smícháte vodku a esenciální oleje. Nechte směs po dva dny odpočinout a poté přidejte destilovanou vodu. Promíchejte a používejte jako parfém. Používat jej můžete nejen na pokožku, ale také oblečení či povlečení apod.

S jasmínovým olejem k pohodovému dni

Jasmínový esenciální olej by doma neměl chybět především ženám, jelikož má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu a pomůže při menopauze i příznacích PMS. Podporuje také dobrou náladu a bystří váš mozek. Bojuje také proti vzniku depresí, povzbuzuje a podporuje zdraví kůže. Jasmínový olej je ideálním společníkem a pomocníkem při infekcích. Přidat jej můžete do své koupele, aromalampy, tělového krému či jej můžete rozprášit po místnosti.

Nepodceňujte sílu esenciálních olejů

Esenciální oleje byly používány v mnoha kulturách po staletí. Každý esenciální olej má své typické účinky ověřené časem a my bychom na jejich schopnosti neměli zapomínat. Jasmínový olej byl používán již dříve především v Indii a Pákistánu, kde jej používali nejen jako léčebnou látku, ale také v péči o vlasy. Nesmíme zapomenout na využívání jasmínového oleje jako silného afrodiziaka. Pokud si jasmínový olej vmasírujete do pokožky, nejenže pečujete o její zdraví, ale podporujete její regeneraci a pokud jej použijete na pokožku hlavy, také samotný růst vlasů. Jasmínový olej vám také dokonale provoní domov. Pokud budete jasmínový olej používat pravidelně, brzy poznáte jeho pozitivní účinky na váš organismus?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button