Krása

Domácí lék na odstranění pigmentových skvrn

Dnešní trh nabízí velkou řádku pleťových vod v různých cenových relacích. Plno z nich slibuje zázraky a plno z nich obsahuje umělé, někdy i toxické a agresivní látky, které by se měly naší pokožce spíše vyhnout. My vám ale přinášíme recept na přírodní pleťovou vodu, kterou si snadno vyrobíte sami doma.

Domácí pleťová voda je založena na dvou ingrediencích, na listech z petržele a citrónu (použít se dá i jablečný ocet). Toto přírodní toniku vám pokožku krásně vybělí, vyčistí a obnoví zdraví vaší pleti. Petržel je bohatá na vitamíny a minerální látky. Její esenciální olej obsahuje vysoké množství draslíku a manganu. V lidovém léčitelství se petržel doporučuje k léčbě horečky, při onemocnění ledvin, močových cest, při cukrovce a impotenci. V kosmetice byla často využívána pro své bělící a regenerační účinky. Spolu s nimi také odstraňuje zarudnutí pleti, osvěžuje a čistí. Pomáhá při odstraňování akné a černých teček. Roztok z petrželové natě se dá používat při denní péči. Na mastnou a smíšenou pleť se spíše doporučuje mléko s petrželovou šťávou.

Na domácí pleťové tonikum budeme potřebovat:

  • 2 lžíce nasekané petrželové natě (lze použít i sušené listy)
  • 1 lžičku citrónové šťávy nebo jablečného octa
  • 200 ml vody

Nasekanou petržel zalijeme 200 ml vroucí vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 15 minut. Poté odstraníme z ohně a dáme vychladit. Přidáme 1 lžičku citrónové šťávy nebo octa, směs přecedíme a nalijeme do sklenice. Používejte ráno i večer na čištění pleti a uchovávejte v lednici. Nikdy si nevařte více tonika, jak na 5 – 6 dní.

Díky unikátním vlastnostem petržele vám tato přírodní pleťová voda pomůže ke zmizení pih a tmavých pigmentových skvrn. Tonikum používejte každý den, alespoň po dobu jednoho měsíce. Ze změň budete ohromeni.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button