Krása

Ženy, zde máte důvody, proč odložit vaší podprsenku!

Na 13. října připadá celosvětově uznávaný den bez nošení podprsenky. Možná jste o ničem takovém ještě neslyšely, ale tento den je významný zejména kvůli tomu, aby se zvýšilo povědomí o rakovině prsu. Ačkoliv je tento den ještě daleko před námi, pojďme si představit výhody nenošení podprsenky.

Mnoho žen doma nosí podprsenku, ale nemuselo by. Doma to jde přece i bez ní! Nejedná se však o pouhý jeden den, kdybyste mohla bez podprsenky vydržet, ideální by bylo nenosit podprsenku vůbec nebo jen na sport.

Proč doma nenosit podprsenku

bra-770156_960_720Prvotním účelem podprsenky je udržet prsa na místě a pomoc ženám vykonávat celou řadu činností, které si bez podprsenky nedovedou představit. Nicméně Jean-Denis Rouillion (výzkumník v oblasti sportu a profesor University of Franche-Comté ve městě Besancon) tvrdí, že mít na sobě podprsenku je pro tělo ženy velmi škodlivé. Jeho 15-roční studie u žen ve věku od 18-35 let přišla na to, že podprsenka nepřináší žádné výhody a nedává ani dostatečnou podporu hrudi a páteři. Není ani prevencí bolestí krční páteře a povislých prsou.

Studie také ukázala, že podprsenky zabraňují rozvoji prsní tkáně. Proč je některé ženy na druhou stranu zase potřebují? Ženy, které nosí podprsenky, snížily vytahání bradavek až o 7 milimetrů. Dále se ukázalo, že žádná podprsenka však neznamená lepší krevní oběh ani větší produkci kolagenu a elasticity.

Stále mnoho žen bude i nadále pokračovat ve svém nošení podprsenky jen proto, že morální kodexy společnosti jsou takto nastaveny a žena by tak mohla společnost pobuřovat.

Snažte se nosit alespoň podprsenky bez drátěných kostic a švů. Na spaní nenoste podprsenku vůbec, což je asi jasné. Vyhněte se příliš těsným a nepohodlným podprsenkám, místo toho noste sportovní podprsenky nebo aslepoň podprsenky bez drátů. Neváhejte a vychutnejte si ten pocit svobody a zůstaňte zdravá!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button