KrásaPrevence

Návod: Domácí ústní voda bez obsahu chemikálií

Velkým trendem a skvělým ekologickým řešením se stává používání kosmetických výrobků, které si vyrobíte sami doma a obsahují jen přírodní látky, žádné chemikálie. Přinášíme vám další tip a návod, díky kterému si můžete vyrobit domácí ústní vodu bez obsahu chemikálií. Není to nic náročného.

Ekologická cesta

Výroba domácí kosmetiky přináší dvě hlavní výhody. Jednu především vám a vašemu zdraví, jelikož na své tělo používáte jen takovou kosmetiku, která je bez obsahu chemikálií. Nezapomínejte, že vaše tělo vše vstřebává prostřednictvím pokožky či „výparů“ z kosmetiky. Druhým důvodem, proč je efektivní upřednostňovat domácí kosmetiku, je to, že snižujete množství vyprodukovaného odpadu a žijete ekologičtější cestou. Nekoupíte si totiž vždy novou plastovou lahvičku, kterou následně vyhodíte, ale z přírodních látek si vytvoříte vlastní kosmetický přípravek, který vložíte znovu do stejné skleněné nádobky. Netvoříte tak zbytečný odpad a nezatěžujete planetu novým plastem. Pokud budete domácí kosmetiku vyrábět z látek, například esenciální olejů apod., které pochází z ekologického zemědělství, máte jistotu, že jdete tou správnou cestou a myslíte na naši planetu.

Ústní voda

Ústní vodu používáme pravidelně po čištění zubů, ale také během dne. Jejím úkolem je zničení bakterií ve vašich ústech. Udržuje tedy dutinu ústní čistou, bez bakterií a zmenšuje riziko nepříjemného dechu. Preventivně chrání také před tvorbou zubního plaku, tedy i zubního kazu. Běžné ústní vody obsahují nejrůznější chemikálie. Pokud si však vyrobíte domácí ústní vodu, můžete ji i omylem spolknout, jelikož obsahuje jen přírodní látky.

Domácí ústní voda s esenciálními oleji

čas přípravy: 5 minut
použití: 30 x

  • 8 kapek esenciálního oleje z máty peprné
  • 5 kapek esenciálního oleje tea tree
  • 3 kapky citrónového esenciálního oleje
  • 3 šálky pramenité vody
  • 1 lžíce uhličitanu vápenatého v prášku
  • 8 kapek koncentrovaných stopových minerálních látek ve formě tekutiny
  • 6 kapek tekuté stevie (volitelné)

Připravte si skleněnou nádobku, do které budete hotovou ústní vodu přelévat. Smíchejte pramenitou vodu, prášek a tekuté stopové minerály. Použitím pramenité vody se eliminují bakterie, které pocházejí z kohoutkové vody. Přidejte esenciální oleje, promíchejte. Přidat můžete také stévii v tekuté formě, ale není to nutné. Vždy používejte doušek ústní vody a kloktejte po dobu 20 sekund, poté vyplivněte. Skladujte na tmavém místě či v chladničce.

Účinky jednotlivých ingrediencí

Uhličitan vápenatý je důležitý pro zdraví vašich zubů. Esenciální oleje udržují vaše ústa bez bakterií a pečují o zdravý dech. Díky antimikrobiálním účinkům vás esenciální oleje zbaví rizika nepříjemného dechu či pocitu v ústech. Preventivně vás také chrání před zánětem dásní. Citrusový esenciální olej dokonce pomáhá bělit zuby.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button