Krása

11 nejčastějších chyb, které ženy nevědomky dělají a ubírají si na mladistvém vzhledu

To, jak vypadáme v určitém věku, hodně záleží na našich genetických predispozicích. Není to však jediný faktor – my sami můžeme výrazně ovlivnit stárnoucí proces. Zde je několik častých chyb, které ženy dělají a ubírají si tím svůj mladistvý vzhled.

 1. Svazování vlasů do culíku

Pokud vlasy pevně svážete u kořínků, může to v budoucnu vést k ustupující vlasové linii, a dokonce k ke ztrátě vlasů. Abyste uchránili své vlasy, je lepší nahradit culíky volnějším vlasovým stylem či účesem.

 1. Pití přílišného množství mléka

Samozřejmě, že nikdo netvrdí, že byste měli mléko úplně vystřihnout z vašeho jídelníčku. Nicméně je užitečné být si vědomi nepříjemných dopadů nadměrného pití mléka. Mléko obsahuje androgeny, které provokují aktivnější funkci mazové žlázy. Výsledkem je, že tato žláza začne produkovat více mazu, který ucpává póry a zanechává vaši pleť velmi mastnou a unavenou.

 1. Nanášení ochranného faktoru pouze na obličej

Mnoho žen si již zvyklo nanášení ochranného krému proti sluníčku po celý dlouhý rok, ale zapomínají na své ruce. Ruce jsou přitom nejcitlivější na vlivy stárnutí a ztrátu tuku, což způsobí, že jsou žíly mnohem viditelnější. Aby toho nebylo málo, tak ultrafialové záření způsobují, že se na pokožce rukou objeví stařecké skvrny a vrásky. Nezapomínejte aplikovat krém s ochranným faktorem i na vaše ruce, zejména pokud sedíte za volantem a řídíte. Také myslete na to, že v létě musíte kromě obličeje a rukou zahrnout i krk a hrudník.

 1. Sezení se zkříženýma nohama

Křečové žíly jsou přímým výsledkem vyvinutí tlaku na cévy a poruch spojených s krevním oběhem. Ona elegantní slušná sedící pozice se skříženýma nohama možná je podle dekóra, ale nese s sebou stagnaci krve v pánevní oblasti, což je zejména škodlivé pro ženy (a extrémně nebezpečné pro ženy v očekávání). Pokud už takhle jste zvyklí sedět, není lehké si odvyknout. Často překřížíte nohy, aniž byste si to vůbec uvědomili a až zpětně se přistihnete. Můžete si však zkusit koupit pohodlnou židli k počítači a snažit se zavést nový zvyk, kdy necháte nohy spočinout na zemi nebo nohách židle, nebo na opěradle gauče, když ležíte doma.

 1. Česání vlasů za mokra

Tento zvyk je častý u valné většiny žen, ale je to také vážná chyba, protože česání mokrých vlasů způsobuje roztřepené konečky. Abyste se vyhnuli nadměrnému poškození vlasů, jako první je vysušte ručníkem, a poté e vyfénujte do sucha. Až teprve následně si můžete vlasy vykartáčovat a upravit dle vašeho přání.

 1. Vytrhávání obočí před nanesením makeupu

Pokud se rozhodnete vytvarovat své obočí pomocí pinzety, udělejte to večer po vyčištění vašeho obličeje. Tímto způsobem snížíte riziko vniku bakterií a vyhnete se podráždění okolo obočí, které byste jinak museli zamaskovat.

 1. Používání nástrojů na styling vlasů na nejvyšší teplotu

Když jsou vlasy vystavené vysokým teplotám (ať už z fénu, kulmy, nebo žehličky na vlasy), vytvoří se uvnitř vlasového vlákna malinké bublinky. Tyto bublinky způsobují vysušenost vlasů a jejich křehkost. Abyste tomu předešli, držte fén na vlasy ve vzdálenosti alespoň patnácti centimetrů od vlasů. Použijte také přípravky na ochranu před teplem a všechny přístroje na styling mějte na střední teplotě.

 1. Mnutí očí

Mnutí očí je špatný zlozvyk, který poškozuje řasy. Stanou se tím křehké a vypadávají. Můžete tím také ublížit pokožce pod očima – zčervená a následkem toho se vám dostane unaveného vzhledu. Vyměňte mnutí očí za metodu 20-20-20; každých dvacet minut si udělejte dvacetiminutovou pauzu a dívejte se do vzdálenosti dvaceti stop (cca šest metrů).

 1. Celý vesmír se nachází ve vaší kabelce

Pokud je vaše kabelka napěchovaná úplně vším, co kdy jen můžete potřebovat, včetně deštníku, lékárničky, náhradního páru bot, a těžké knihy, vaše držení těla tím může vážně trpět. Nezapomínejte tedy přendávat tašku z jedné ruky do druhé, nebo ji přesunout z jednoho ramene na druhé.

 1. Aplikace příliš velkého množství hydratačního krému

I nelepší krém vám může ublížit, pokud ho použijete příliš mnoho. Neaplikujte ho ve tlusté vrstvě – vaše pleť nemůže dýchat pod takovou maskou. Kvůli tomu může nastat otékání, temné kruhy pod očima, a nezdravá barva v obličeji. Nadměrný krém odstraňte kapesníkem.

 1. Časté pití ovocných džusů

Čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na antioxidanty, které bojují se škodlivými volnými radikály. Džusy však obsahují příliš mnoho fruktózy. Fruktóza jsou cukrové molekuly, které se cestují skrze krevní oběh do všech buněk ve vašem těle a napojují se na tuky a bílkoviny. Když se cukr napojí na kolagen (který dodává pružnost pokožce), začne tím proces glykace, který vede k formaci vrásek. Zamilujte se raději do čerstvého zelného džusu! Zelená zelenina obsahuje nejvyšší množství antioxidantů a zinku, které vráskám předchází.

Kolik z těchto chyb jste dělali pravidelně? Je dobře, že už je nyní znáte a můžete se jim vědomě vyhnout, abyste si co nejdéle uchovali vaši spanilou mladistvou krásu!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button