KrásaPrevence

Jak vyzrát nad mastnou pletí: je to živná půda pro akné

Není úkolem pleť úplně vysušit, ale zbavit jí přebytečného mazu, to je rozdíl. Pro mastnou pleť jsou ideálními pomocníky domácí prostředky. My si představíme ty nejúčinnější, je to med, zelený čaj, papája a jíl. Vysušení pokožky by totiž zdánlivě vedlo k ještě větší produkci mazu.

Čistící olej

Prokazatelně zbavuje pleť nadměrné mastnoty, ale také nečistot, jako je make – up a jiná špína. Další skvělou volbou je jojobový olej – napodobuje kožní maz, a tím brání mazovým žlázám ke tvorbě mazu.

Obličej si umývejte nanejvýš dvakrát denně

Možná máte pocit, že je mastnou pokožku nutné ošetřovat vícekrát denně, ale není tomu tak. Stačí dvakrát denně nebo, když se zpotíte. Když to přeženete s mytím, zbavíte pokožku přirozeného mazu a nebude zdravá ani pružná. Vhodné jsou produkty s kyselinou salicylovou nebo benzoylperoxid.

Obličejová maska 2 – 3 krát týdně

Obličejová maska uvolní póry a odstraní z pleti přebytečný maz a nečistoty. I pokožka si zaslouží relaxaci. K tomu, aby pleťová maska byla účinná, postačí i papája a jíl. Papája dodá pleti přirozenou záři a bojuje proti mastnotě a bakteriím. Snižuje hladinu melaninu, tedy přirozeného pigmentu, takže pokožka netrpí hyperpigmentací v podobě skvrn.

Čerstvé ovoce rozmačkejte a naneste na pleť. Kosmetický jílový prášek s papájou nemá konkurenci. Nechte 15 minut působit na pokožce obličeje a smyjte. Citrón a vaječné bílky jsou lidovým lékem už od pradávna. Předpokládá se, že obě ingredience stahují póry. Pro dávku vitamínu C nebojte přidat rozmačkané jahody. V kosmetickém průmyslu se na pleť dávají tonery, taktéž stahují póry. Pro naše přírodní účely se jistě spokojíme se zeleným čajem. Je báječný na mastnou pleť.

Hydratace je potřeba

I mastná pleť potřebuje zavodnit. Používejte přípravky v péči o pleť na vodní bázi. A do správné péče o pleť, zařaďte i med, je také hydratační. Med použijte jako tajnou surovinu do pleťových masek. Čas od času dopřejte pokožce i peeling, který odstraní staré odumřelé kožní buňky. Výborné jsou ovesné vločky a mleté mandle.

Jezte zdravě

Do jídla přidejte listovou zeleninu, ovoce, ořechy a celozrnné výrobky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button