PrevenceRady a tipy

Přelomový recept: Přestaňte kupovat chemii, udělejte si přírodní domácí sirup proti kašli

Proč kupovat několik druhů nejrůznějších sirupů proti bolesti v krku či kašli, když můžete sesbírat přírodní ingredience, které lehce najdete doma nebo koupíte, a udělat si tak mnohem zdravější alternativu? Takový sirup má mnohem větší předpoklady úspěchu, jelikož se tělo nemusí vypořádávat s chemií, která lze najít v kupovaném klasickém sirupu proti kašli.

Sezóna bolestí krku a nemocí se se zimou blíží mílovými kroky a pokud patříte mezi ty, kteří již začínají pociťovat náznaky nachlazení, neměli byste takovou situaci jen tak přecházet. Zkuste například tento recept, který je 100% přírodní a velice jednoduchý na přípravu.

Recept na domácí přírodní sirup proti kašli a nachlazení

  • 1 hrnek cukru
  • Polovina hrnku vody
  • 1 jídelní lžíce citrónové šťávy
  • 1 jídelní lžíce medu
  • Polovina lžíce práškového zázvoru
  • Polovina lžíce drceného hřebíčku

Všechno nasypeme a nalijeme do hrnce, který pak necháme vařit. Jakmile náš domácí sirup začne vařit, ztlumíme u sporáku oheň a na nějakou chvíli jej tam necháme za neustálého míchání. Po 10 minutách hrnec z ohně úplně sundáme. Dále váš domácí sirup proti kašli nalijete na pečící papír, posypte cukrem, počkejte až „bonbony“ ztvrdnout a máte své vlastní chutné bonbony proti kašli.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button