Jídlo Prevence

Dejte si česnek na 30 minut do úst. Nebudete věřit, co se stane!

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Česnek se používá jako prevence nebo širokospektrý lék na nejrůznější onemocnění. Příznivě působí na srdce a krevní oběh – snižuje krevní tlak a cholesterol, což má za následek i snížení rizika vysokého krevního tlaku a ischemické choroby srdeční.

Česnek zpomaluje vývoj aterosklerózy a významně se podílí v prevenci proti rakovině tlustého střeva, konečníku, žaludku, prsu, prostaty, močového měchýře a plic.

garlic-1039563_640

Česnek v ústech

Česnek produkuje chemickou látku zvanou allicin. Ten mu dodává i zápach. Stárnutím však česnek ztrácí na síle účinnosti, používejte ho raději čerstvý. Jinak je skvělým kořením, které jídlu dodá aroma, chuť i výživnou hodnotu.

Výhod, které plynou z konzumace česneku je nespočet

Nejzdravější je ve své syrové podobě, aromatický hlavně po úpravě sekáním nebo prolisováním.

Už jste někdy slyšeli o česnekových bonbónech? Číňané si česnek vkládali do úst a sáli jeho šťávu po dobu 30 minut. Tuto starou techniku praktikovali v brzkých ranních hodinách.

garlic-in-mouth

Výsledky jsou neuvěřitelné! Zdravé živiny z česneku se prostřednictvím slin dostanou do celého organismu a vyčistí krevní cévy. Po 30 minutách se česnek vyplivne a vyčistí se zuby. Pokud je přece jen ještě cítit nevábný zápach z úst, pomůže žvýkání kávového zrnka nebo petrželové nati.

Zopakujme si výhody česneku

Česnek čistí tělo, podporuje zdraví ledvin, čistí kůži a působí proti zánětu. Pomáhá při léčbě zánětu dýchacího ústrojí, zejména na průdušky a chronický kašel. Odstraňuje drobné ledvinové kamínky. Je to všelék, který je nám celoročně dostupný. Proč si ho tedy nedopřát?

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

27 komentářů

Zanechte komentář

error: