PrevenceRady a tipy

Co se stane, když budete pít vodu s medem na lačný žaludek?

Často, pokud si připravujeme svůj oblíbený nápoj, jakým je káva či čaj, přidáváme do kávy med, do čaje citrónovou šťávu či další složku pro zlepšení chuti. Pokud se nad touto skutečností zamyslíte, nepřidáváme do nápoje jen kousek další chuti, ale i ingredienci zdravou pro náš organismus.

Vyměňte cukr za medžaludek

Pokud si často sladíte kávu či čaj klasickým bílým cukrem, zkuste ho vyměnit za med. Nejen, že je mnohem chutnější, ale je také zdravější variantou pro váš organismus. Jedná se o malý krok, kterým si můžete dopřát více prospěšných účinků pro vaše tělo.

Proč med?

Med je jednou z nejzdravějších a nejčastěji používaných potravin, a to již od starověku. Účinky medu jsou úžasné nejen z vnějšku, ale i zevnitř. Med na rozdíl od klasického cukru obsahuje cukr přírodní, který je mnohem zdravější. Med obsahuje spoustu prospěšných látek pro lidský organismus, kromě většiny vitamínů v něm naleznete i minerální látky a důležité enzymy. Med je přírodním antibiotikem, jelikož je svým složením schopen ničit bakterie a posilovat imunitní systém. Pravidelná konzumace medu se na vašem zdravotním stavu brzy projeví. Med je skvělou prevencí proti rýmě, zánětu průdušek a horních dýchacích cest, chřipky a dalších civilizačních chorob. Čistí tělo od toxinů a volných radikálů.

Med a teplá voda

Med v kombinaci s teplou vodou bude vaše tělo udržovat dobře hydratované, plné energie a účinně nastartuje váš den. Voda s medem se stává jedinečným lékem, který detoxikuje vaše tělo, zbavuje váš trávicí trakt parazitů, obnovuje mikroflóru tlustého střeva a pomáhá při odstraňování bakterií.

Nápoj s medem

Příprava tohoto nápoje je velmi jednoduchá. Stačí smíchat lžičku medu ve sklenici s teplou vodou. Přidat můžete i několik kapek šťávy z citrónu. Doporučujeme pít tento nápoj na lačný žaludek, ale pít ho můžete i ve večerních hodinách. Detoxikujte své tělo a určitě zařaďte med do vašeho jídelníčku. Získáte nejen jedinečnou chuť, ale i jedinečné účinky z tohoto zázračného produktu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button