PrevenceZdraví

9 varovných signálů, které vám hlásí problémy s játry

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Jejich hlavním úkolem je filtrování krve. Spolu s tím také detoxikuje organismus od chemikálií a vyrábí proteiny, které jsou nezbytně nutné pro srážení krve.

Špatná životospráva, která je charakterizována stresem, alkoholem, kouřením a špatnou stravou, může vést až k poškození jater. Chcete-li obnovit a udržet správnou funkci tohoto orgánu, odstraňte v prvé řadě všechny toxiny, a to přírodní metodou.

I když se toxické látku ukládají v celém těle, v játrech je jejich koncentrace nejvyšší. Pokud jich obsahuje nadbytek, můžou vznikat chronické problémy. Dnes vám proto představíme 9 znaků, kterými nám tělo sděluje, že naše játra potřebují pomoci.

Znaky nemocných jater

1. Křečové žíly a hemeroidy

Tyto problémy se začínají projevovat jako důsledek selhávání oběhového systému. A špatný krevní oběh je způsoben nezdravým stavem jater

2. Žloutenka

Klasický případ, který je jako velký blikající vykřičník nad vaším tělem, je, pokud jste onemocněli žloutenkou. Tento problém vzniká v případě, že vaše tělo souží nezdravá játra. Žloutenku můžete poznat podle zažloutlé kůže a očního bělma.

3. Světlá stolice

Máte-li problémy s játry, vaše stolice může být světlejší, než bývá obvykle.

4. Bolest v oblasti očí

I takový problém, jako bolest hlavy v oblasti očí, může být vyvolán pokračujícím problém s játry. Tělesná nerovnováha, která je díky tomu způsobena, spouští bolest hlavy, která začíná za očima. Vás organismus bude takto reagovat, jakmile není krev správě filtrována, nebo pokud jsou potraviny hůře stravitelné.

5. Nevolnost

Vzhledem k tomu, že játra jsou v přímé vazbě s trávicím traktem, je velmi obvyklé cítit jakoukoliv formu nevolnosti při problémech s játry. Jakmile se potkáte s touto formou nevolnosti, zjistěte, které potraviny vám dělají neplechu v těle. Můžete zažít větší nevolnost, jakmile budete přijímat potraviny s vyšším toxickým zatížením.

6. Bolest pod lopatkami

Když vaše játra nepracují tak, jak mají, můžete cítit bolest v celé horní polovině zad, především v oblasti pod lopatkami. Tento stav je způsoben nesprávným vylučováním žluči do organismu.

7. Hořká chuť v ústech

Játra uvolňují žluč, která rozkládá jídlo v trávicím traktu. Pokud játra ale nefungují správně a uvolňují neobvyklé množství žluči, můžete se stát, že bez důvodu ucítíte hořkou chuť v ústech.

8. Chronická únava

Hlavním důvodem, proč člověk trpí chronickým vyčerpáním a únavou, bývá dysfunkce jater. Problém vzniká tak, že nemocná játra nejsou schopna efektivně detoxikovat krev. Hlavní funkcí cévní soustavy je transport kyslíku do celého těla. Pokud ale krev neproudí tak, jak má, vyvolává to řadu nepříjemných problémů, jako je například chronická únava. Poznáte ji podle toho, že jste během dne neustále unavení i přesto, že netrpíte deficitem spánku.

9. Po velkém jídel můžete cítit bolest v žaludku

Jakmile přijímáte potraviny s vyšším obsahem tuku, mohou nastat problémy. Jak jsme již výše několikrát psali, játra napomáhají při trávení potravin. Pokud si ale tělo neumí poradit s tučnějším jídlem, budete zažívat nepříjemné bolesti. Problémům se lze vyhnout tehdy, pokud konzumujete zdravé potraviny s nižším obsahem tuku, které jsou málo zpracované.

Jak zlepšit funkci jater?

Odstranění, nebo snížení tohoto problému, můžete docílit tak, že omezíte spotřebu alkoholu a zvolíte si zdravý životní styl, namísto toho nezdravého. Konzumujte převážně rostlinnou stravu, pijte hodně čisté vody a pravidelně cvičte. Omezit byste také měli mléko, mléčné výrobky a pšeničné zpracované potraviny. Spolu s citrónovou vodou docílíte správné funkci jater.

Bylinky vhodné pro očistu jater:

 • máta peprná
 • kurkuma
 • čekanka
 • ostropestřec
 • česnek
 • růžičková kapusta
 • ořechy
 • avokádo
 • listová zelenina
 • grapefruit
 • artyčoky
 • řepa
 • mrkev

Mějte zdravá játra a rozlučte se s neustálými problémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button