KrásaRady a tipyZdraví

Ošetření prasklých pat snadno, rychle a účinně

Je obecně známo, že popraskané a suché paty se řadí mezi ty nejvíce nepříjemné zdravotní problémy a velmi často způsobují i bolest.

Příroda je však mocná kouzelnice, proto nám na tento poměrně častý problém sama nabízí jednoduchý a ohromně účinný způsob, jak si naše paty zahojit.

A v čem spočítá ono kouzlo? Odpověď zní: jedlá soda.

Zní to až banálně, přesto soda vyniká svými antiseptickými účinky uzdravujících nás od různých druhů, které může infekce mít. Proto je schopna nás zbavit i infekcí, které trápí právě naše chodidla.

A co více, dokonce změkčuje vodu, tudíž dává vzniknout naprosto ideálním podmínkám pro namáčení našich chodidel.

Tato kouzelná lázeň kromě toho, že uzdraví popraskané a suché paty, umí vyléčit i jiné kožní onemocnění, např. mykózu nehtů.

Co budeme potřebovat?
  • 3 lžíce jedlé sody
  • 3 – 4 l teplé vody
  • pemzu (porézní kámen, který je vulkanického původu) či škrabku na kůži
Jak postupovat?

Postup je zcela jednoduchý. Do nějakého většího kbelíku, ideálně lavoru, si nalijeme teplou vodu. Pak do ní přidáme jedlou sodu a řádně si to promícháme, aby došlo k celkovému rozpuštění sody.

Nyní je čas na slibovanou lázeň. Chodidla smáčíme zhruba po dobu 20 min.

Jakmile pokožka změkne, vezmeme pemzu či škrabku, a začneme zlehka seškrabávat odumřelé vrstvy na pokožce.

Po skončení tohoto procesu si znova umyjeme nohy ve vlažné vodě, poté důkladně ručníkem osušíme a nakonec ošetříme hydratačním krémem, který úplně nejlépe neobsahuje škodlivé chemické látky.

A jako úplně poslední krok si na takto ošetřené nohy navlékneme teplé bavlněné ponožky.

Jak dlouho aplikovat léčbu?

Celý proces je ideální provádět před tím, než jdete spát. Je to z toho důvodu, aby krém dostal dostatečnou dobu na to, aby se vstřebal a hloubkově hydratoval pokožku.

Určitě vás nyní zajímá, za jak dlouho se dostaví výsledky. Odpověď zní: účinky a výrazný rozdíl se dostaví ihned po první léčebné kúře. Ideální je aplikovat denně po dobu jednoho týdne.

Poté je třeba pár dní vynechat a dle nutnosti opakujte 1 – 2x.

Tímto jednoduchým postupem získají vaše chodidla opět svou hladkost a sametovou jemnost.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button