Prevence

Trápí vás chutě na nezdravé potraviny během hubnutí? Poradíme vám, jak se jim vyhnout

Pokud jste v režimu redukce váhy a snažíte se shodit více kil, tedy hubnete dlouhodobě, tak vás určitě občas trápí chuť na nezdravé potraviny, jako je čokoláda, sladké tyčinky, pečivo či slané brambůrky. To všichni z nás znají. Měli byste se těmto potravinám během hubnutí vyhnout, ale také v době, kdy nehubnete. Mnoho z těchto potravin obsahuje zdraví škodlivé látky a poměrně mnoho tuku a sacharidů. Objevte s námi dobroty, které zaženou chuť na sladké a zdravě vás zasytí.

Nahraďte bílé pečivo

Pokud jste milovníkem bílého pečiva, na které si nejraději položíte plátek salámu či namažete nugetu, hubnutí určitě nepodpoříte. Dopřejte si místo světlého pečiva, pečivo z celozrnné mouky či mouky bezlepkové. Pečivo můžete naprosto nahradit zdravými knackebroty či domácími sušenkovými keksy. Salám nahraďte lučinou či tvarohem a navrch pokrájejte zeleninu. Připravit si můžete domácí hummus či zeleninovou pomazánku z řepy či oliv a sušených rajčat.

Večerní mlsánípotraviny

Máte večer u televize chuť přikusovat brambůrky? Dopřejte si místo nezdravých chipsů či brambůrků, nesolenou směs oříšků. Ty jsou pro vaše tělo mnohem prospěšnější a zbytečně nekonzumujete další množství soli. Chutnou variantou jsou také zeleninové chipsy, které si můžete koupit či vyrobit doma, ať už z řepy, mrkve či celeru.

Ovocná dobrota

Pokud vás trápí chuť na sladké, snažte se ho nahradit zdravější variantou. Místo sušenek, čokolády či tyčinek, si dopřávejte ovoce, ovocné džusy, raw tyčinky a sušené plody. Plody si můžete nasušit doma v sušičce a raw tyčinky či tyčinky z ovesných vloček a karobu jsou na přípravu velice snadné. Nebojte se i při hubnutí mlsat, chce to jen přemýšlet a vybírat menší kalorické bomby.

Osvěžující smoothiepotraviny

Místo dortíku ke svačině či pečivu k snídani vašemu tělu dopřejte smoothie – nápoj z rozmixovaného ovoce či zeleniny. Smoothie můžete obohatit také o bílý jogurt, ořechy, kokosový olej, semínka, sušené plody či karob. Tímto způsobem si vyrobíte rychle a snadno svačinu, kterou můžete pít i na cestách. Osvěží vás, zasytí a dodá tělu zdravou dávku energie.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button