PrevencePřírodní léčba

Stárneme všichni, ale zde jsou způsoby, jak zmírnit dopady – 1. díl

Jelikož je stáří přirozenou etapou lidského života, nikdo se mu nevyhneme. Jak ovšem naložit s tím, že naše kůže ztrácí elasticitu, vypadávají nám vlasy, objevují stařecké skvrny, atp.? Dejte se přírodní cestou bylinek a uvidíte, že se i pro vás najde řešení..

Pečujte o své tělo již od raného věku, jedině tak se vám v pozdějších letech odmění dokonalejším vzhledem, ale i fungováním. Je to jakási prevence toho, abyste se nemuseli zbytečně obávat, co vás s přibývajícím věkem čeká za změny.

Omezení přicházející s věkem

Nicméně každému, je asi jasné, že některé atributy až tolik neovlivníme. Pohybový aparát už není tím, čím býval a my na tom se svou kondicí nejsme o moc lépe. Rovněž kardiovaskulární systém není už tak výkonný a řada žen se potýká s hormonálními změnami souvisejících s menopauzou. Muži pak čelí i potížím s prostatou.

Řada vlivů se dotýká poznávacích procesů, člověk si hůře pamatuje, může hůře vidět i slyšet. Pokožka těla není už tak pružná, dochází k tvorbě vrásek a řídnutí vlasů. Trpíte častější únavou? Je to logické, protože nejste tak vitální a energičtí jako v předchozích letech. Jak vše zmírnit? Začněte tím, že upravíte váš jídelníček a zařadíte do něj samotné bylinky nebo jejich preparáty.

Chybí vám energie?

Zkuste přípravky obsahující ženšen. Dostupnější je pak v tomto ohledu i kopřiva. Šťávu z kopřiv si můžeme doma připravit všichni. Kopřivy navíc rostou volně v přírodě, což je obrovská výhoda. Listy kopřiv omyjte a rozmixujte s 0,5 litrem vody. V lednici vám voda vydrží až pět dní. Pár kapkami citrónu nic nezkazíte, dodá na osvěžení a chuti. Pampeliška je výborná na detoxikaci a tvorbu erytrocytů. Energii vám dodá nápoj, který se udělá úplně jednoduše – svaří se půl lžičky kmínu, fenyklu a majoránky. Přidá bobkový list a tymián. Směs vylouhujte osm minut v horké vodě, přeceďte a vlažné popíjejte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button