Prevence

Proč bychom měli používat masážní míčky?

Špičaté masážní míčky mohou vypadat poněkud zvláštně. Ve skutečnosti nabízejí celou řadu zdravotních výhod. Můžeme je zakoupit v různých velikostech. Stimulují tkáně, které jsou přímo pod kůží.

Prevence nohy a kotníku proti zranění – masáž nohou je ideální pro úlevu od bolesti kloubů, napomáhá regeneraci a snižuje bolest svalů. Je – li masáž prováděna zároveň s posilovacím cvičením, může pomoci předcházet různým poraněním.

Zlepšení cirkulace – mnoho z nás vede sedavý způsob života, naše nohy a svaly na nich nedostávají tolik potřebný pohyb. Díky masážím (válcováním pomocí chodidel 10 minut před spaním) pomocí míčků se zlepší krevní oběh dolních končetin. Také se zklidníte a bude se vám lépe usínat.

Úleva od bolesti hlavy a migrén – toto cvičení je alternativou pro reflexologii.

Snížení krevního tlaku – vysoký krevní tlak může způsobovat celá řada faktorů – špatné stravování, stres nebo genetické faktory. Masáž nohou pomocí míčků přináší dobrou náladu, méně úzkosti a tím i snížení krevního tlaku.

Snížení bolestí pat – chronické bolesti pat, které bývají často spojovány s poškozením pojivové tkáně, jež podporuje klenbu nohy, můžou být výrazně sníženy pomocí masáží a cvičení.

Snížení otoků nohou u těhotných – k těmto potížím dochází kvůli zadržování vody v těle. Díky masážím míčky může dojít k zlepšení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button