JídloPrevenceVitamínyZdraví

Máte občas pocit, že mozek nespolupracuje? Vyzkoušejte 3 potraviny, které pomohou udržet vaši mysl bystrou

Naše mozky jsou velmi namáhaným orgánem. I když spíte, mozek odpočívá jen napůl, neustále kontroluje správné fungování organismu. Za tvrdou práci, kterou mozek odvádí, si zaslouží dobře „nakrmit“. Asi vás nepřekvapí, že některé potraviny opravdu podporují funkce mozku a mohou vás zbavit pověstné „mlhy v hlavě“.

Olivový olej

Olivový olej je základem středomořské stravy, ovšem své místo si již dávno našel i v českých kuchyních. Olivový olej pomáhá chránit paměť a snižuje riziko Alzheimerovy choroby. Důvodem těchto pozitivních účinků je zřejmě Vitamín E a antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle a mozku.

Olivový olej může působit protizánětlivě, což usnadňuje boj s nemocemi v celém těle, včetně mozku. Snížení zánětu může také pomoci proti únavě.

Při výběru olivového oleje dejte přednost „extra panenskému“ oleji, abyste získali všechny zdravotní výhody. Tento olej je nerafinovaný (to znamená, že není zpracován) a lisovaný za studena, čímž si zachovává všechny své zdravotní výhody.

Avokádo

Podobně jako olivový olej, i avokádo si oblíbilo mnoho Čechů. Avokádo obsahuje mononenasycené zdravé tuky. Tyto tuky, kromě toho, že ovlivňují zdraví srdce, také poskytují energii na celý den. Mají také vysoký obsah hořčíku a draslíku, které pomáhají zlepšit průtok krve – a lepší průtok krve znamená zdravější mozek.

Na mozek má také pozitivní vliv lutein, který je v avokádu obsažený.

A co víc, avokádo bývá spojováno s obecně lepším zdravím lidí, kteří ho kunzumují.

Avokádo obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které pomáhají vašemu tělu správně fungovat a prospívají vašemu mozku a vaší energii. Kromě hořčíku a draslíku získáte také vitamíny A, D, E a K a také kyselinu listovou.

Tmavá listová zelenina

Listová zelenina je stálicí v našich jídelníčcích již po mnoho let. Málokdo však ví, že je listová zelenina je plná vitamínů a minerálů.

Častou příčinou únavy bývá nedostatek železa, v listové zelenině je obsaženo nějaké to železo a také vysoký obsah vitamínu C, který napomáhá vstřebávání železa.

Také listová zelenina obsahuje dusičnany, které zlepšují průtok krve v těle. To prospívá nejen mozku, ale pomáhá vám udržet se vzhůru.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button