JídloOstatní

Chcete rychleji hubnout? Užívejte lžičku kokosového oleje každý den

Kokosový olej má širokospektré účinky, které blahodárně působí na lidský organismus. Používá se jak v potravinářském, tak i v kosmetickém průmyslu. Zevně působí na pokožku celého těla, která je po něm jako hedvábí. A vlasy? Ty jsou lesklé a pružné jako nikdy předtím. Málokdo však ví, že se kokosový olej užívá i vnitřně. Je dostupný v obchodech se zdravou výživou a mimo jiné má skvělé účinky i na hubnutí!

Zázračný kokosový olej na hubnutí

Mangalorean_Catholic_RosJak je možné, že s kokosovým olejem zhubnete? Jako jeden z mála přípravků vlastní totiž zbraň navíc, kterou je skutečnost, že potlačí chutě na jídlo. Váš žaludek si připadá déle nasycený, tak nemá potřebu jíst další a další potraviny. Navíc dodává energii, která vám usnadní spálit větší množství tuku. Hlavně v břišní oblasti, kde se tukové buňky hromadí v četných počtech. Jedná se o tzv. viscerální tuk, který nás v případě břišní obezity ohrožuje i na životě.

 

Jezte zdravé tuky a vzdejte se těch nasycených

Dalším zdrojem prospěšných tuků, které by neměly chybět na vašem jídelním stole, jsou ořechy, zejména makadamové. Jsou balzámem pro náš mozek, protože jsou dobré na soustředěnost a lepší paměť. Makadamový olej zpomaluje stárnutí pokožky. Ta je ve výsledku mnohem hladší, pevnější a vyživená. Stejně jako kokosový olej zvyšuje proces spalování tuků.

Vaše srdce vám za nový postoj k životu jednou poděkuje

Zdravé tuky mají místo škodlivého cholesterolu antioxidanty, které v těle vychytávají volné radikály. Vaše tělo bude lépe snášet nápor infekčních dávek virů a bakterií, imunita je silnější a zdravé tuky dokonce prospívají i štítné žláze.

coconut-60397_960_720

Máte dvě možnosti, buď si koupíte celý kokos, který uvnitř olej ukrývá, nebo přistoupíte k rychlejší variantě a to k nákupu již hotového kokosového oleje, ale pozor, dejte přednost renomovanému výrobci. Ideální je organický panenský kokosový olej lisovaný „za studena“ z kokosové dužniny, protože je přírodní a jeho součástí je i řada mikroživin, které jsou snadno vstřebatelné (nepotřebují vazbu na lipoproteiny).

Rafinovaný kokosový olej prochází výrobním procesem, kde nelze 100 % říci, že neobsahuje i další chemické zbytky. Této variantě by se měli vyhnout především lidé, kteří již vysokou hladinu cholesterolu mají. Zatímco na vlasy a pokožku levnější verzi použít můžete, u vnitřního užívání si dopřejte kvalitu v podobě BIO.

K hubnutí pomůže i krátkodobá ketogenní dieta

Během zásad jejího stravování nedochází ke zvyšování hladin cholesterolu. Snižuje totiž počet jeho malých částic a naopak zlepšuje hladinu HDL, tedy prospěšného cholesterolu. Tím, že se v krvi celkově sníží nebo upraví struktura tukových částic, včetně triglyceridů, máte i nižší riziko infarktu.

coconut-60395_960_720

Kvalitní kokosový olej užívejte cca 20 minut před jídlem. Jelikož snižuje chuť k jídlu, sníte menší porci jídla. Smíchejte ho v hrnku s horkou vodou nebo bylinkovým čajem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button