Jídlo

Dračí ovoce ochutnal málokdo

Dračí ovoce, neboli pitája, je v současné době velice módním ovocem, i když se na pultech obchodů objevuje jen velmi sporadicky. Pokud na ně narazíte, obvykle to bývá ve třech barevných variantách – růžové plody s bílou dužinou, fialové plody s rudou dužinou, nebo žluté s bílou. Důvodem malého výskytu v prodeji je jeho obtížná skladovatelnost.

Jedná se o kaktusovité rostliny původem z Mexika a Jižní Ameriky, které v současné době nejvíce rostou v zemích Jihovýchodní Asie. Pokud toto exotické ovoce ochutnáte, rychle podlehnete jeho lahodné chuti a výborným zdravotním účinkům. Jsou to vlastně plody kaktusu, které mají oválný tvar bobulí pokrytých tupými podlouhlými šupinami. I proto se používá názvu dračí ovoce.

Výborný koktejl

Vyrobit koktejl z pitáje, neboli z dračího ovoce je velmi snadné. Stačí rozkrojit dva plody, vydlabat dužinu, rozmixovat ji se sklenicí minerální vody a přidat šťávu z poloviny citrónu. Podle chuti se můžete koktejl ochutit cukrem či medem. Sklenici můžete ozdobit lístkem máty a v létě podávat s ledem jako výborný osvěžující nápoj.

Jakou má dračí ovoce chuť

Jeho jemná a lehce nakyslá chuť vám bude připomínat angrešt. Doporučuje se konzumovat pitáju čerstvou. Plody pouze rozkrojíme napůl, dužinu můžeme pokapat citrónovou šťávou nebo limetkou, což ještě umocní jejich chuť. Jednotlivá sousta pak vykrajujeme kávovou lžičkou. Nebo můžete celý plod oloupat, což je snadné a podobné jako u kiwi. Kromě přímé konzumace, nebo výroby koktejlu je dračí ovoce vhodné i do ovocných salátů. Zvláště za teplých letních večerů je salát nebo koktejl z dračího ovoce osvěžující delikatesou.

Zdravotní přínosy

Pro nízký obsah kalorií je dračí ovoce vhodné pro dietáře a pro osoby snažící se snížit nadměrnou hmotnost. O co méně má kalorií, o to více je v dračím ovoci vláknin, vitamínu C, vápníku, železa, karotenu a riboflavinu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button