JídloKrása

Korejci vědí, kde jsou probiotika: hotový balzám na vaše střeva

Ne nadarmo se říká, že zdravý imunitní systém, souvisí i se zdravým střevním traktem. Stav vašich střev je dán zejména vaším životním stylem. Ve skutečnosti tak záleží na tom, zda se rozhodnete obojí posilnit a aktivně se zapojit do procesu. Měli byste se určitým druhům potravin vyhýbat a jiné naopak upřednostnit.

Jak tělu dodat probiotika?

Fermentované potraviny jsou totiž vynikajícím základem a vaším správným krokem k lepšímu zdraví. Jimi do těla dostáváte potřebná probiotika. A co tedy konkrétně konzumovat? Obchod se zdravou výživou toho nabízí poměrně dost, ale pro náš účel nám postačí tyhle tři ingredience: kimchi, kefír a kysané zelí.

Kimchi a obsah probiotik detoxikuje tělo – výborný začátek pro nastavení správné funkce imunitního systému. Jedná se o zkvašenou pochoutku, kterou však někdo nesnese podobně jako zapáchající sýr. Kimchi je složeno z čínského zelí, jarní cibulky, mrkve, zázvoru, česneku, bílé ředkve a chilli. Společně se chutě propojí díky rybí omáčce.

Kefír je zásobárnou bakteriálních kultur kvasinek a přátelských laktobacilů. Vzhůru do něj!

Fermentované zelí a jeho konzumace je výhodná z hlediska obsahu glutaminu. Je tu aminokyselina, která perfektně vyživuje buňky ve vašich střevech. Mimo probiotik je dobré jíst i prebiotika z ovoce a zeleniny. Vysoký podíl prebiotik je pak také v čekance, artyčokách a banánech. Výborný je rovněž domácí vývar, který je skutečně vyroben z kostí. Obnovuje totiž poškozenou žaludeční výstelku. Pomáhá také při zánětech.

Nejezte zapracované a smažené potraviny, ty vašemu tělu jen uškodí a imunitní funkce rozhodně nepodpoří, ba naopak. Vytváří ideální prostředí pro patogeny neboli mikroorganismy.

Zvládání stresu je zásadní pro zdraví střev

Stres, nezvladatelné emoce, boje a útěky, to všechno přináší život v různých životních etapách. Vaše střeva na to ovšem dříve nebo později začnou reagovat. Když živiny nestrávíte, nedostanou se tělu potřebné látky a začne chřadnout. Do svého dne zařaďte také relaxační cvičení a bránicové dýchání. Ručně můžete masírovat vagový nerv. To rozpohybuje vaší zažívací soustavu a nastartuje regenerační procesy celého organismu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button