JídloRady a tipy

Lehký letní recept na cheesecake: vyzkoušejte ho také

Jíte rádi  sladké dezerty? Pokud ano, určitě byste měli vyzkoušet vynikající recept z vajec, čokolády a smetanového sýru. Tento krémový dort není těžký na přípravu a obsahuje tedy pouze 3 ingredience. Chutná skvěle a je hotový za méně, než hodinu. Pojďme se podívat, jak na něj.

Recept na tvarohový dort

Na tvarohový dort budete potřebovat:dort
  • 3 vejce
  • 120 g bílé čokolády
  • 120 g nesoleného smetanového sýru pokojové teploty
Postup:

Nejdříve si oddělíme žloutky od bílků a bílky vložíme do lednice. Rozehřejeme troubu na 160 – 170 °C. Nad párou roztavíme čokoládu. Jakmile bude čokoláda tekutá, stáhneme jí z tepla. Necháme chvíli vychladnout a poté do ní zamícháme smetanový sýr. Přidáme zbylé žloutky a dobře promícháme. Z vychlazených bílku vyšleháme sníh a špachtlí opatrně vmícháme do těsta.

Musíme být opravdu opatrní, abychom nerozbili sníh. Jakmile je směs umíchaná, můžeme jí přelít do formy. S formou opatrně několikrát bouchneme, aby se těsto dostalo všude. Pečeme v pekáči s vodou při 160 °C 15 minut. Po uplynutí doby vypneme troubu a dort necháme ještě 15 minut odpočívat v troubě. Nakonec vytáhneme z trouby a necháme vychladnout. Posypeme moučkovým cukrem a můžeme servírovat.

Dort neobsahuje spodní sušenkový korpus, tudíž je vhodný i pro lidi trpící bezlepkovou dietou. Je krémově sladký, proto se k němu hodí servírovat například přeliv z kyselejšího sezónního ovoce – rybíz či višeň.

Jako zdravější alternativu můžete použít místo bílé čokolády tmavou, hořkou s vysokým procentem kakaa.

Vyzkoušejte náš krémově smetanový dort. Uvidíte, že s ním potěšíte každého mlsouna.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button