Rady a tipy

Mentolová mast není dobrá jen při nachlazení, pomůže při bolestech i plísni nehtů

Mentolová mast VapoRub od Vicks je populárním lékem při léčbě nachlazení. Mezi její hlavní ingredience patří kafr, mentol, a eukalyptus. Všechny tyto ingredience pomáhají ulevit od kašle a uvolňují blokaci nosních dutin. To však nejsou jediné přínosy tohoto produktu.

Mnoho lidí ani netuší, jak všestranná tato mast vůbec je, přestože je určitě užitečné znát mnoho z těchto užití. Příště už však budete připravenější.

 1. Odpuzovač hmyzu

Zkuste použít otevřený kelímek mentolové masti VapoRub na odpuzení komárů, much, a jiného otravného hmyzu. Je to perfektním řešením, pokud například vyčerpáte váš běžný repelent a nemáte po ruce zrovna žádnou adekvátní náhradu.

 1. Úleva od bolesti hlavy

Mentol, který je hlavní ingrediencí v této masti, pomáhá snížit krevní tlak v hlavě a výsledkem je úleva od bolesti hlavy. Stačí, když si trochu namažete na čelo a poté si můžete odfrknout od onoho otravného mučení.

 1. Péče o chodidla

Než se uložíte ke spánku, namažte si mastí Vaporub paty. Aplikujte jí především na popraskané a suché oblasti a posléze si natáhněte ponožky. Doporučujeme použít nějaký starý pár na kterém vám již nezáleží, protože další den budou mít intenzivní mentolovou vůni. Ráno po probuzení si opláchněte chodidla studenou vodou a pomocí pemzy odstraňte odumřelou kůži. Následně naneste na nohy běžnou denní péči. Tuto rutinu dodržujte pravidelně každý večer a brzy si všimnete výrazných rozdílů.

 1. Proti močení mazlíčků v bytě

Občas je nevyhnutelné, zejména pokud máte teprve štěňátko nebo koťátko, že se stane nějaká ta nehoda, když je necháte doma samotné. Pokud nechcete, aby se podobné nehody stávaly, nechte trochu mentolové masti v místech, kde vaše zvířátko močí nejčastěji. Veterináři říkají, že jak kočky, tak psi nemohou vystát vůni mentolu, takže tato metoda bude zaručeně fungovat.

 1. Aby kočička neničila nábytek

Pokud vaše kočička ráda rozdrásá vše, na co jí padne zrak, ať už to jsou dveře nebo záclony, nechte u nich trochu masti VapoRub. Váš chlupatý kamarád se brzy poučí a přestane vám ničit nábytek.

 1. Dejte sbohem striím

Namažte si trochu mentolové masti VapoRub na strie, a za pouhé dva týdny si budete schopní všimnout, že ošklivé kazy na kráse pomaličku mizí.

 1. Léčba plísně nehtů na nohou

Pokud trpíte plísní nehtů na nohou, zkuste nanést trochu mentolové masti na postižená místa každou noc a nasaďte si ponožky. Další den ráno si opláchněte nohy a odstřihněte co nejvíce postiženého nehtu to jenom půjde. Opakujte každý večer, dokud se vaše nehty dokonale neuzdraví.

 1. Proti modřinám

Jemně naneste trochu VapoRub na vaše modřiny, a poté pozorujte hojící proces. Léčba touto mentolovou mastí sníží otoky, a modřina sama zmizí mnohem rychleji.

 1. Úleva od bolesti ucha

Jak se jednoduše zbavit bolesti ucha? Naneste trochu masti na vatovou kuličku a tu si poté vložte do ucha. Nechte působit po dobu několika hodin, dokud nepůjdete navštívit svého doktora. Pamatujte, že přestože tato metoda pomáhá od bolesti ucha, neléčí samotnou infekci, která je toho příčinou. Je tedy nesmírně důležité, abyste navštívili profesionála co možná nejdříve.

 1. Péče o obličej

Naneste tenkou vrstvu masti VapoRub na problematické oblasti zasažené akné, pupínky a jinými obtížemi. Nechte působit přes noc a ráno si obličej pořádně očistěte (klíčem k čistému zdravému obličeji je především správné čištění a hydratace). Nepolevujte a brzy se prokážou pozitivní změny.

 1. Úleva od bolesti svalů a zad

Díky svým přírodním ingrediencím pomáhá VapoRub uvolnit napjaté svaly. Pokud trpíte takzvaným tenisovým loktem, zkuste si trochu této masti namazat na bolavou oblast, a masírujte, dokud bolest nezmizí.

 1. Pomoc při hubnutí

Smíchejte jednu polévkovou lžíci nadrceného kafru s jednou lžící alkoholu, lžící jedlé sody, a polovinou kelímku mentolové masti VapoRub. Míchejte, dokud vám nevznikne pasta. Před cvičením si tuto pastu si namažte na břicho na oblast, kterou zrovna hodláte procvičovat, a zabalte do plastového obkladu. Po skončení tréninku opláchněte dostatkem vody.

Tato směs má stejné účinky jako předražené zeštíhlující krémy. Pokud budete vaši domácí směs aplikovat dvakrát až třikrát týdně, docílíte viditelné změny.

Na mentolové masti je něco kouzelného. Většina lidí má asi vzpomínku, jak jim maminka mazala hruď při prudkém kašli, a na ten chladivý pocit, který je poté zaplavil. Tato mast může pomoci nejen při nachlazení a kašli (i když obklad z ní byste určitě měli vyzkoušet), ale i při jiných nečekaných obtížích. Ať už jde o návyky vašich mazlíčků nebo o bolest zad či hlavy, rozhodně není na co čekat a hurá do zkoušení nových věcí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button