Rady a tipy

Extra bělící prostředky na nehty: jak je udržet v přirozeně krásném stavu?

Nemusíte nutně pravidelně navštěvovat nehtová studia, abyste měla krásné a opečovávané nehty. Lze to i domácími prostředky. Přes léto jistě uvítáte kratší pěstěné nehty, které jsou navíc i praktičtější.

V salonech se prosazuje jedna věc – za krásu platíte také možným narušením zdraví vašich nehtů. Chemikálie jim totiž v zásadě škodí. 

Jezte zdravě

Stejně jako u většiny aspektů našeho těla i při vyvážené stravě bohaté na vitamíny, získáváme nejlepší výsledky i v případě nehtů. Nedostatek vitamínů se rychle projeví oslabením nehtů, které se stávají mnohem křehčími a tudíž i zranitelnějšími.

Udržujte nehty v kondici

Pokud jste někdy měla dlouhé nehty, pak jste téměř jistě někdy trpěla zlomeným nehtem. Zlomené nehty jsou bolestivé. I když vaše nehty samy o sobě nemusí potřebovat vlhkost, vaše konečky prstů a kutikuly ano. Tyto tvrdé části kůže jsou náchylné k popraskání a vysychání, a když není kůže správně hydratovaná nevěstí to nic dobrého. Kůži v okolí promažte bylinným tělovým krémem. 

Vyčistěte si nehty sodou na pečení

Pravidelné mytí rukou je skvělé pro udržení čistého povrchu nehtů, ale co se týče kůžičky pod nehty, ta může stále zůstávat znečištěná. Je potřeba, aby nehty byly bílé i tam. Namočte zubní kartáček do vody a do jedlé sody a vydrhněte prostor pod každým nehtem. Můžete také přidat několik kapek citronové šťávy nebo peroxidu, jestliže chcete účinek ještě zintenzivnit. 

Pilujte nehty správnou technikou

Drsné pilníky na nehty způsobují nehtům více škody, než užitku a měly by být nahrazeny velmi jemnými pilníky. Nehty by se měly také pilovat pouze v jednom směru, protože pilování tam a zpět je zaručeně oslabuje.

Vyleštěte své nehty k nepoznání

Lesklé a hladké nehty jsou cílem každé ženy. Po pilování své nehty ještě dokonale naleštěte. Šetřete své nehty a nepoužívejte odlakovače na nehty s acetonem. Aceton vysušuje pokožku, nehty a kutikuly. Neacetonové odlakovače nejsou tak škodlivé, přesto také vysušují. Po tomto úkonu nehty ošetřete vyživujícím krémem. 

Pořiďte si UV lampu

Pokud si potrpíte na opravdu profesionální péči, ale preferujete pohodlí domova, zkuste zvážit pořízení UV lampy. Ta vám vytvrdí lak na nehtech a zajistí dlouhodobý efekt. Vybírejte však pečlivě ty nejkvalitnější modely. Autoři srovnávacího testu na portálu uvlampynanehty.cz ve svém článku doporučují zvážení hned několika zásadních parametrů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button