Rady a tipy

Povzbuďte své tělo a mysl a zbavte se přicházející podzimní únavy

Podzim už se ujmul své vlády a s ním přicházejí kratší dny, pochmurno, větrno a jen zbytky hřejivých paprský. Počasí dokáže mít na člověka nesmírný vliv a i vás mohou změny, které přicházejí s podzimem, velmi ovlivnit. Vzpomeňte jen na to, kolik máte v létě energie a dobré nálady. Na podzim tato euforie mizí a my se spíše připravujeme na klidné období zimy. Nenechte se otrávit podzimním počasím a únavou, které přináší a vyzkoušejte své tělo povzbudit. 

Povzbuzení stravou

Ač je to stále omílaná pravda, v základu toho, zda máte energii, či ne, je vaše strava. Je jasné, že v podzimních dnech, kdy je chladněji, nemáte chuť na tepelně neupravenou zeleninu a ovoce. Raději si dopřejete teplé a tučnější pokrmy, které zahřejí a zasytí. To je přirozené, zkuste jen zvolit místo tučného masa, knedlíků a konzumace pečiva, kořenovou zeleninu. Připravit si můžete chléb z dýně, řepové brownies, mrkvovou polévku, kapustové bramboráčky či kadeřávkové chipsy. Dopřávat tepelně upravené potraviny si můžete i zdravou cestou, která vám nepřinese kila navíc a má pozitivní vliv na vaše zdraví.

Povzbuzení pohybem

S podzimem přichází i to, že se více držíme uvnitř. Nedopřáváme si procházky, koupání venku či projížďky na kole. Důvod je jednoduchý, je zima a nepřízeň počasí vám často nepřeje. Najděte si i na podzim sport, který vás nakopne a dodá vám ztracenou energii. Pravidelný pohyb je tím nejlepším, co můžete pro své tělo udělat. Neváhejte a zkuste nové sporty. Objevte kouzlo běhu v podzimním listí, skupinových cvičení, bazénu nebo třeba TRX. Po fyzickém výkonu se do vašeho těla vyplavují endorfiny a vy teprve zažíváte ten pravý pocit blaženosti. Skvělou variantou je také cvičení doma, nejlépe s partnerem, který vás bude povzbuzovat a navzájem se budete ve výkonu motivovat.

Povzbuzení bylinami

Dalším povzbuzujícím pomocníkem pro vás mohou být byliny a esenciální oleje. Z bylin vám může pomoci jinan, rakytník, který je nesmírně bohatý na vitamín C, quarana či gotu kolu. Místo kávy vám může posloužit sklenice vody s citronem, která vám dodá energii ve chvílích, kdy ji ztrácíte. Skvělým životabudičem je také rozmarýn, který posílí krevní oběh, prokrví mozek a pomůže vám k lepší koncentraci. Dopřávat si můžete rozmarýn ve svých pokrmech, připravit si z něj lázeň či ho nakapat do aromalampy. Povzbuzením pro vás mohou být i esenciální oleje, které připomenou teplejší dny. Dopřejte si do aromalampy pomerančové či citrusové aroma.

Otužování

K tomu, abyste se zbavili podzimní únavy, vám může také prevence, která zahrnuje otužování. Sprchujte se pravidelně studenější vodou a podpořte své zdraví a nabuďte se novou energií, která se vám v zimě bude hodit. Otužování je navíc pro lidský organismus nesmírně zdravé.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button