Rady a tipy

NÁVOD: Vyrobte si doma šumivou bombu do koupele

Určitě jste již slyšeli o hitu posledních několika let ve světě koupání a domácích lázní. Pro lepší pocit z koupání a vyživení vaší pokožky už nepřispívají jen olejové kouličky, olejíčky či pěny do koupele, ale také šumivé bomby, které po vhození do vody vytvoří šumivý vír, zcela se rozpustí a dokonale provoní celou koupelnu a zlepší kvalitu vody.

Na výrobu šumivé bomby budete potřebovat:

  • 250 g jedlé sody
  • 125 g kyseliny citrónové
  • 125 g kukuřičného škrobu
  • 125 g soli do koupele v různých barvách a různých druhů (himálajská sůl, sůl z mrtvého moře…)
  • různé vonné oleje (tělu neškodlivé)
  • sušené sedmikrásky a jiné byliny, pro krásný vzhled
  • potravinářské barvivo
  • voda (3/4 polévkové lžíce – nastříkáme do směsi pomocí rozprašovače)
  • 2 a 1/2 polévkové lžíce rostlinného oleje (nejlépe olivový či kokosový)

22-6

Příprava:

Smíchejte suché přísady, tedy jedlou sodu, kyselinu citrónovou, kukuřičný škrob, sůl do koupele a esenciální oleje. Rukama směs promíchejte a přidávejte olej a vodu z rozprašovače, kuličky nesmí být příliš mokré, potom směs nedrží a je řídká.. Pokud chcete mít kuličky barevné, přidejte trochu potravinového barviva. Směs pořádně promíchejte a po sevření by se vám v dlani měly tvořit kuličky. Připravte si formičky ve tvaru kuliček, mohou být i jiné ( formičky na led, koláčky, mini bábovky,…), natlačte do nich směs a nechte ji přibližně 10 minut odstát. Po uplynutí doby by měly jít šumivé bomby z formy lehce ven. Nechte je ještě 2 dny řádně vyschnout a následně uložte na suché místo.

Wow-a-Bath-Bomb-You-Can-Prepare-it-At-Home-and-Treat-Skin-Diseases (1)

TIP: Než naplníte formy směsí, vysypte na dno různé sušené byliny, květiny či jiné ozdoby. Doporučujeme levanduli, meduňku, měsíček či sušené květy sedmikrásek, které šumivé koule nádherně ozdobí. Navíc byliny koupel provoní a pozitivně působí na vaši pokožku.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button