Rady a tipy

Jedna lžička tohoto zázračného koření denně a vaše nadbytečná kila zmizí

Kmín, koření, které do české kuchyně nepostradatelně patří. Používáme ho do polévek, na ryby nebo jako přísadu k ochucení brambor. Jeho chuť a vůně je nezaměnitelná. Kmín pochází z Egypta a  používá se nejen při vaření, ale i k lékařským účelům, a to především v Indii, Číně a v okolí Středozemního moře. Objevte jeho zdravotní přínos i vy.

Kmín každý den

Lidé, proto aby zhubli, často přidávají do svých pokrmů chilli, skořici či zázvor. Tato koření vám pomáhají zbavit se přebytečných kil a nastartovat metabolismus. Věděli jste však, že i kmín podporuje správné trávení, produkci žaludečních šťáv, pomáhá při anémii, diabetu či zácpě? Je také skvělým pomocníkem při hubnutí.

Kmín a hubnutí

Fennel_seed-300x225Odborníci z Shahid Sadoughi University of Medical Sciences analyzovali 88 obézních žen  a sledovali jejich proces hubnutí. Účastnice byly rozděleny na 2 skupiny, u kterých probíhala nízkokalorická dieta. V jedné skupině ženy navíc jedli jogurt se 3 gramy kmínu denně, zatímco druhá skupina měla pouze samotný jogurt. Skupina žen, která konzumovala jogurt s kmínem, ztratila až o 50% více své váhy, než druhá skupina. Došlo ke zmenšení objemu pasu a úbytku váhy, díky tomu, že kmín podpořil jejich metabolismus.

 

Snižuje krevní tuky

Kromě toho kmín výrazně snižuje hladinu krevních lipidů. V průběhu studie se hladina triglyceridů snížila u žen o 23 %, druhé skupině pouze o 5 %. Zlepšila se také hladina cholesterolu, ten se snížil až o 10%, druhé skupině pouze o 1%. Tyto výsledky ukazují, že kmín je prospěšnou složkou pro vaše tělo. Chrání vás před aterosklerózou, srdečním onemocněním, cukrovkou a onemocněními spojenými s vyšším počtem triglyceridů.

Snižuje hladinu cholesterolu

Rostlinné steroly obsažené v kmínu mají pozitivní vliv na lipidy a snížené vstřebávání cholesterolu.

Kmínový čaj

Připravit si doma kmínový čaj, můžete rychle a jednoduše. Stačí povařit semínka kmínu ve vodě. Nechat vylouhovat 8-10 minut a poté pít.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button