HubnutíRady a tipy

Urychlete svou cestu hubnutí s těmito ranními návyky

Správně se věří, že to, co uděláte jako první věc ráno, nastaví tón a náladu na celý den. Podobné pravidlo platí pro strategie hubnutí. Není to jednoduchá hra. Svého zdravotního cíle můžete dosáhnout pouze správným sloučením cvičení, stravy a změn životního stylu. Pokud se vám nepodaří výrazně vyladit některý z těchto parametrů, bude pro vás těžké zbavit se těchto extra kilogramů z vašeho těla. Zatímco cvičení a strava pomáhají řídit váhu, některé drobné změny v ranních rituálech mohou celý proces katalyzovat. Některé zdravé ranní návyky, jako je probuzení brzy a cvičení ráno, mohou pomoci rychleji zhubnout.

Spalování kalorií je rozhodujícím faktorem pro udržení zdravého životního stylu. Začleněním menších zdravých ranních návyků můžete být dobrým příkladem pro zbytek dne a zvýšit svůj metabolismus spalováním kalorií brzy ráno.

Hydratace

Pití dostatečného množství vody pomáhá nastartovat váš metabolismus a je také nezbytné pro celkovou pohodu. Pro další metabolickou podporu zahrňte do vody plátek citronu nebo několik kapek jablečného octa. Vodu vypijte hned, po probuzení.

Intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT)

Tento druh tréninku vám může pomoci spálit spoustu kalorií, když je začleněn do vaší ranní rutiny. Krátké intervaly tvrdého cvičení jsou během těchto tréninků rozptýleny rychlými dobami odpočinku. Pomáhají při spalování kalorií během cvičení a udržují vysoký metabolismus dlouho po skončení tréninku. To znamená, že tělo spaluje, i když vy už necvičíte.

zena-zdrava snidane-hubnuti

Jezte vydatnou snídani

Existuje důvod, proč je snídaně často označována jako nejdůležitější jídlo dne. Můžete získat energii, kterou potřebujete pro nadcházející den, a vyhnout se přejídání později tím, že budete jíst dobře vyváženou snídani. Chcete-li pohánět své tělo a udržovat aktivní metabolismus, smíchejte složité sacharidy, zdravé tuky a bílkoviny ve vaší stravě.

Vyberte si potraviny bohaté na bílkoviny

Výběr potravin bohatých na bílkoviny může spálit více kalorií, protože bílkoviny vyžadují více energie k trávení než tuky nebo sacharidy. Libové maso, řecký jogurt, tvaroh a vejce jsou skvělými zdroji bílkovin.

Pijte zelený čaj nebo černou kávu

Kofein v každém z těchto nápojů má potenciál dočasně zvýšit váš metabolismus. Obsahují také antioxidanty, které mají několik pozitivních účinků na zdraví. Jen si uvědomte jakékoli alergie nebo zdravotní problémy, které by mohly vyžadovat omezení nebo vyloučení kofeinu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button