KrásaRady a tipy

Mučenka v péči o pleť

Maracujový (mučenkový) olej je bohatým zdrojem antioxidantů, flavonoidů, vitamínů, minerálů a esenciálních antioxidantů. Také obsahuje vlákninu, bílkoviny, Quercin (má prottizánětlivé účinky), kyselinu linolovou, karotenoidy (chrání před slunečním zářením). Proniká hluboko do pokožky, hydratuje ji a zároveň zabraňuje unikání vlhkosti. Můžeme jej využít ke zlepšení pokožky, vlasů a nehtů, ale také nabízí řadu vlastností prospěšných pro naší mysl.

Vlastnosti oleje:

Protizánětlivé – pomáhá snižovat zánět (je považován za základ mnoha onemocnění).

Antioxidační – jeho sloučeniny zachycují volné radikály, tím zabraňuje poškození tkání.

Proti nepsavosti – pomáhá navozovat klidnější spánek.

Antistresové účinky – pomáhá zmírnit stres a příznaky úzkosti.

Použití:

Suchá kůže

Pomáhá její hydrataci, citlivější lidé by měli před jeho použitím udělat kožní test na snášenlivost.

Použití – na menší místa postačí vetřít několik kapek, na větší plochy použijte se základovým olejem (olivový, jojobový).

Kůže poškozená sluncem

Obsah vitamínu C v oleji pomůže kůži zesvětlit, vápník a fosfor kůži vyživí a zlepší její vzhled. Kolagen je zásadní pro pružnost a regeneraci pokožky, ve starším věku kůže ztrácí pružnost, stejně jako kůže poškozená sluncem. Lykopen podporuje tvorbu kolagenu.

Bolavé svaly

Olej můžeme použít jako masážní (smícháním s olejem olivovým) na pomoc zmírnění bolesti artritických kloubů a svalovým bolestem, díky jeho protizánětlivým účinkům.

Podpora lepšího spánku

Olej obsahuje alkaloidy, které mají sedativní účinky. Použít jej můžete různými způsoby – nakapat několik kapek na polštář, připravit si parní lázeň či teplou koupel před spaním přidáním 10 – 20 kapek do horké vody.

Zlepšuje pokožku hlavy a vzhled valsů

Olej je vhodný jako podpora růstu vlasů a také pro vlasy suché či poškozené. Stačí nanést několik kapek na pokožku hlavy a vmasírovat, nechte působit několik minut a vlasy omýt obvyklým způsobem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button