KrásaPrevence

Spíte s mokrými vlasy? Podívejte se na možné důsledky

Dáváte si často sprchu před ulehnutím do postele? Potom u vás asi není výjimkou jít spát s mokrými vlasy. Pokud je vaší odpovědí ano, pak byste si měli přečíst tento zlozvyk, který má řadu negativních důsledků.

vlasyUsínání s mokrými vlasy zabalenými v ručníku škodí! I když je kolem toho opředena řada mýtů, např. spaní s mokrými vlasy způsobuje nachlazení nebo dokonce zápal plic, jsou tyto výroky zase tvrzeními nepravdivými.

Tento zvyk má ovšem na naše zdraví neblahý dopad i tak. Hlava zabalená v ručníku zvyšuje teplotu a vlhkost vzduchu, což způsobuje bolesti hlavy. První příčina je tedy jasná.

Bolest hlavy

Na rozdíl od non-REM spánku, v REM fázi spánku stoupá tělesná teplota. Hlava zabalená do ručníku se zahřívá a teplota narůstá, načež vlhkost může způsobovat bolest hlavy.

Roztoči a bakterie

vlasyNení žádným tajemstvím, že jsou polštáře pro roztoče a bakterie velmi dobrým zázemím. Polštáře do sebe absorbují pot, odumřelé kožní buňky a maz. Mokré vlasy způsobují navlhnutí ručníku, ten přenáší vlhkost do polštáře a v kombinaci s teplem se stává živnou půdou pro růst plísní. Ráno nemáme čas dát polštář na čerstvý vzduch, aby oschl, nepočítaje zimu, kdy větráme ještě méně, což prospívá k množení bakterií.

Lámání vlasů

Během noci jsou vlasy náchylnější k lámavosti, obzvlášť za mokra. Měli byste být opatrní, když takto usínáte a příště se toho vyvarovat. Myjte si hlavu v průběhu dne, tak mokrým vlasům neškodíte, když si nejdete lehnout.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button