JídloOstatníPrevence

Potřebujete botox? Nejúčinnější pleťové masky vytvoříte z obyčejných broskví

Broskve jsou výjimečným ovocem, které slouží jako mimořádně důležitý zdroj vitamínů a minerálních solí. Pleťové masky zná většina žen, jedná se o skvělý způsob, jak vyživit pokožku. Pokud se chcete vyhnout uměle vytvořeným přípravkům na obličej, vytvořte si vysoce výživnou přírodní masku, která dokonale vypne pokožku v obličeji a dodá ji potřebné látky pro regeneraci.

food-2279_960_720

Látky obsažené v broskvi jsou ideální kombinací, která pomáhá i proti chudokrevnosti a dokáže pomoci v případě problémů se suchou pletí. Vytvořit si vlastní účinnou masku, není složité a už vůbec ne drahé. Představíme si několik tipů, jak využít zázračných účinků broskví k maximálnímu efektu na náš obličej.

Broskvová maska

Většina vitamínů v broskvi se nachází hned pod jejich kůrou, takže by se měly oloupat jen velmi jemně. Připravte si broskev, jemně ji oloupejte a vykrojte případné nedokonalosti. Následně ji umístěte do misky a rozmačkejte ji vidličkou. Vznikne vám čerstvá a výživná směs, která je okamžitě připravená k použití. Hodí se pro všechny typy pleti a je vhodné ji aplikovat na obličej i na krk, tedy na místa, která si přeje mít každá žena dokonale jemná a hladká.

peaches

Osvěžující šťáva

Pokud máte trochu více času, můžete si připravit šťávu, která osvěží váš unavený obličej a dodá mu pružnost. Vezměte si rozmačkanou broskev a skrze čistý kus látky z ní vymačkejte čerstvou šťávu, Tu následně naneste kosmetickým tampónkem na celý obličej. Šťávu si nijak neoplachujte, naneste ji a počkejte, dokud se nevstřebá s nevyschne.

Zpevnění pleti

Pro zpevnění pleti je broskev tím nejideálnějším pomocníkem. Připravte si jednu oloupanou broskev a jeden vaječný bílek. Obě tyto ingredience umístěte do mixéru a důkladně je promíchejte. Vznikne vám směs, kterou si aplikujte na obličej. Jedná se o velice výživnou masku, kterou je potřeba nechat působit zhruba půl hodiny. Čekání na účinek si můžete zpříjemnit relaxem doprovázeným příjemnou hudbou. Po půl hodině si obličej opláchněte studenou vodou. Broskev má v tomto případě stejný efekt, jako botox.

fruit-322721_960_720

Broskvový peeling

Pro vytvoření kvalitního peelingu budete potřebovat 2 broskve, 1 polévkovou lžíci medu, 2 lžíce sušeného mléka a 1 lžíci citronové šťávy. Do mísy umístěte broskev a rozmačkejte ji, následně přidejte i zbytek ingrediencí a důkladně je promíchejte. Vznikne vám supervýživná směs, kterou si nanesete na obličej. Nechte ji působit zhruba patnáct minut a následně ji opláchněte studenou vodou. Tento peeling dokáže rychle a účinně vyčistit pokožku v obličeji.

Dodejte vlasům objem

Pokud jsou vaším problémem řídké vlasy, broskve vám mohou pomoci se získáním jejich objemu přírodní cestou. Vezměte hrst broskvových listů a zalijte je zhruba 250ml vroucí vody. Směs nechte vychladnout a následně ji vyždímejte. Následně ji aplikujte na omyté vlasy, ale nesmývejte ji. Pomůže vám i v případě problémů s vypadáváním vlasů, broskvové listy jsou plné důležitých látek, které se dokáží postarat o zdravé vlasy.

peach-745415_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button