PrevenceZdraví

Rádi si dáte nějaký ten alkohol, ale bojíte se o svá játra? Existuje zázračný lék, který pomůže

Všichni asi víme, jaké to je dostat chuť na pivo, víno či jiný alkoholický nápoj. Většina z nás i své chutě ukojí. Ale co si budeme nalhávat, občas nastane situace, kdy to neskončí jen u jedné skleničky, půllitru nebo jednoho panáka.

Ale s naší neobvykle velkou chutí přichází i nemilé následky. I přes veškerá varování možných následků se od alkoholického nápoje někteří neodtrhnou.

Následky pití alkoholu

Nejméně zákeřným následkem vzhledem k vašemu zdraví je poalkoholická známá kocovina, při které vás bolí hlava, a raději byste celý den proleželi v posteli. Další může být například převrácený žaludek, což většina lidí nerada.

Bohužel při nadměrném pití alkoholu mohou nastat i mnohem závažnější zdravotní problémy, a to problémy s játry. Jedná se o významný zdravotní problém, kterému je potřeba se možnými způsoby bránit. Nejznámějším onemocněním jater z příčin nadměrného pití alkoholu je tzv. cirhóza, ovšem není jediným jaterním problémem zapříčiněním alkoholem.

Ovšem, nechceme vás hned strašit, proto se zde můžete také dočíst o zázračném léku, který játrům pomůže. Zdá se vám to absurdní? Není!

Zázračný lék

Zázračný lék, který sníží riziko vzniku poškození jater, konkrétně cirhózy jater, je všem tak známá káva. Studie totiž dokázali, že lidé pijící dva hrnky kávy denně mají až o 44 % větší šanci, že cirhóza jater u nich nevznikne. Dosud ale není známo, která konkrétní látka v kávě je tou látkou, která má pozitivní vliv na játra.

Odborníci ale varují, že káva sice dokáže snížit riziko jaterních problémů, ale nedokáže uzdravit veškeré negativní následky způsobené pitím alkoholu.

Příště tedy, až se budete léčit z kocoviny, dejte si pravý domácí vývar, který pomáhá na kocovinu, ale také šálek dobré kávy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button