PrevenceRady a tipy

Zbavte se překyseleného organismu a vyzkoušejte zelené smoothie

Tělo má své přirozené pH, které mu pomáhá udržovat správnou činnost celého organismu. Pokud se však hladina pH zvýší, dochází k překyselení organismu a náš organismus je náchylnější k různým onemocněním. Vyzkoušejte zelené alkalické smoothie, které přináší dávku zdraví pro váš organismus.

Alkalické a kyselotvorné potraviny

Lidský organismus je ovlivňován vším, co konzumuje. Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste znali rozdíl mezi alkalickými a kyselými potraviny, které působí na pH organismu. Kyselé prostředí se může rychle stát magnetem pro mnoho nemocí, mezi které patří i rakovina. Pro tu je kyselé prostředí velice přínosné. Alkalické potraviny vytváří dobré podmínky pro rovnováhu pH.

Alkalická dieta

Tato forma „diety“ se stává nejlepším způsobem, jak se před onemocněním preventivně chránit. Zásadotvorné potraviny dokonce pomáhají v úspěšné léčbě rakoviny.

Překyselený organismusgreen-422995_960_720

Potraviny tedy rozdělujeme na zásadotvorné (alkalické) a kyselotvorné. Pokud tělo dostává velký přísun kyselotvorných potravin, je to pro něj velice nezdravé. Na překyselení tělo reaguje únavou, špatným fyzickým výkonem, bolestí hlavy či problémem s hubnutím. Ideální hodnota pH těla by měla být 7,36.

Kyselé nemusí být vždy špatné

Pro přirozenou hodnotu pH těla musíme přijímat potraviny, které se v těle mění v zásady. Pozor na to! Neplatí, že když citron či pomeranč chutná kysele, že bude v těle zvyšovat pH, ba naopak. Pomeranč se v těle chová jako zásada.

Jaké potraviny jsou kyselotvorné?

Mezi kyselotvorné potraviny patří pečivo z bílé mouky, tmavé maso a vnitřnosti, nakládaná zelenina a kompotované ovoce, potraviny obsahující velké množství cukru, jako sušenky, sladkosti, těstoviny, patří sem i mléčné výrobky, káva či pivo.

Jaké potraviny jsou zásadotvorné?

Vhodnými potraviny jsou některé druhy ovoce, jako jsou citrusy, avokádo, hrozny, zelenina, sójové výrobky, ryby, krůtí maso, celozrnné výrobky, mandle, zakysané mléčné výrobky, kokosový a olivový olej, divoká rýže či bylinný a zelený čaj.

Zbavte se překyseleného organismu

S tímto smoothie se lehce zbavíte překyseleného organismu s vysokým pH. Všechny jeho ingredience jsou zásadotvorné.

Ingredience:healthy-green-smoothie-drink

  • 3 listy kapusty
  • půl šálku vody
  • hrst špenátu
  • 1 citron

Příprava:

Vložte všechny přísady do mixéru a dobře promíchejte, dokud nevznikne jemné smoothie. Pijte ihned nejlépe na lačný žaludek. Smoothie si dopřejte nejlépe třikrát denně, aby byly jeho účinky co nejsilnější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button